Інформує податкова Рядом с АЭС

Про новації з податку на прибуток підприємств

Вознесенська ОДПІ Головного управління ДФС у Миколаївській області з метою забезпечення належного адміністрування податку на прибуток підприємств та з урахуванням численних запитань платників податків повідомляє наступне:

У зв’язку із набранням чинності з 1 грудня 2015 року наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015 року №897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», подання декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік здійснюється за новою формою.

Більш детально про особливості складання декларації з податку на прибуток підприємств у 2016 році можна ознайомитися у листі ДФС України від 12.02.2016 року №5009/7/99-99-19-02-01-17.

Паї здано в оренду. Чи потрібно декларувати доходи?

Податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) є орендар. Доходи від надання в оренду нерухомого майна оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування за ставкою 18%  та військовим збором у розмірі 1,5%.

Обов’язкове подання декларації громадянами виникає, зокрема, у разі отримання у 2015 році доходів від оренди майна фізичної особи, в тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. Тобто, власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нараховувати та сплачувати в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання.

Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та  земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції. У такому разі ставка за 2015 рік складає 15%, та у разі перевищення десятикратного розміру мінімальної заробітної плати  на 01.01.2015 – 20% суми перевищення; ставка військового збору – 1,5%.

Податкова знижка на навчання

Відповідно до ст.166 Податкового кодексу України сума оподатковуваного доходу фізичної особи може бути зменшена на суму податкової знижки, що призведе до зниження суми податку на доходи фізичних осіб. Податкова знижка –  документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.
Податкова знижка може бути нарахована резиденту, що має реєстраційний номер облікової картки платника податків, а загальна сума нарахованої податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу фізичної особи, одержаного протягом 2015 року як заробітна плата.
Одним із виглядів податкової знижки є сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Наводимо перелік документів, які необхідно подати разом із декларацією для отримання податкової знижки на навчання:
– договір з навчальним закладом;
– квитанції про сплату за навчання у 2015 році;
– реєстраційний  номер облікової картки платника податку (батьків та дитини);

-свідоцтво про народження дитини або свідоцтво про одруження — у випадку, якщо декларацію подають батьки або один із подружжя.
– довідку про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
Якщо у договорі з навчальним закладом не зазначено кількість місяців навчання, то довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).
Якщо декларацію подає один із батьків, то обов’язково зазначається, що другий з батьків не користується правом на податкову знижку на таке навчання.
Звертаємо увагу громадян, що право на податкову знижку на наступні періоди не переноситься, якщо таке право не було використане за наслідками звітного податкового року.

Довідки за телефоном:  4-12-62

Своєчасно подаємо звітність та сплачуємо податки

Вознесенська ОДПІ звертає увагу всіх платників податків на своєчасність погашення податкових зобов’язань з податків та зборів та подання звітності. Адже, несвоєчасна сплата зобов’язань та порушення термінів подання звітності тягне за собою фінансову, адміністративну і навіть кримінальну відповідальність відповідно до норм Податкового кодексу України.
Зокрема, якщо платник податку подає податкову декларацію (розрахунок) з порушенням граничних термінів подання податкової звітності, застосовується штрафна санкція у розмірі 170 гривень за кожну неподану (несвоєчасно подану) податкову декларацію.
У разі встановлення протягом року з дати винесення податкового повідомлення-рішення таких дій (несвоєчасного подання) повторно, штрафна санкція застосовується у розмірі 1020 гривень за кожне таке несвоєчасне подання.
Повторним порушенням, за яке передбачено штраф у розмірі  1020 гривень, буде несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку).
У випадку порушення платниками податків граничних термінів сплати податкових зобов’язань такий платник податків притягається до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
• при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
• при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons