ЖІНКИ В БІЗНЕСІ...
1 неделя назад
1 неделя назад
2 недели назад
3 недели назад
1 месяц назад
З ІСТОРІЇ ВОЄВОДСЬКО... У державному архіві Миколаївської області зберігаю...
ДІАМАНТИ БУЗЬКОГО БІ... ДОВІДНИК найцінніших територій та об’єктів в меж...
ФУТБОЛ РАЗВИВАЕТСЯ В... Газета «Рідне Прибужжя» и областная федерация футб...
НПР-20,7. ЗАПИТАННЯ ... На березі Південного Бугу, поряд з насосною піджив...
Про податкову знижку говорили під час сеансу телефонного зв’язку «Гаряча лінія»
Днями був проведений сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із начальником відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області Оксаною Кравець на тему: «Податкова знижка на навчання у 2015 році». Наводимо відповіді на більш актуальні питання, які надійшли під час телефонного зв’язку.
Чи має право студент на податкову знижку за навчання і в якій сумі, якщо навчався одночасно у двох університетах (у тому числі, за кордоном)?
– Податкова знижка може бути надана виключно резиденту. Загальна сума податкової знижки не може перевищувати розміру доходу в розрахунку на одну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року ( у 2014 році – 1710 грн.).
Тому громадянин, який навчається в декількох навчальних закладах України, має право скористатися податковою знижкою на навчання по всіх навчальних закладах тільки у вказаних межах, тобто за 2014 рік – 1710 гривень. Але, якщо один навчальний заклад знаходиться за кордоном, права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти немає.
Чи мають право батьки скористатися податковою знижкою на навчання, якщо дитина-студент отримував доходи по цивільно-правовому договору?
– Якщо студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру, які не є трудовими договорами, то члени його сім’ї першого ступеня споріднення мають право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання такого студента.
Для отримання податкової знижки потрібно надати з місця роботи довідку про доходи. В цій довідці потрібно вказати тільки доходи чи потрібно ще додаткові дані?
– В довідці від працедавця (працедавців) мають відображатися такі показники: сума нарахованої заробітної плати; сума утриманого із нарахованої заробітної плати єдиного соціального внеску; сума податкової соціальної пільги, на яку впродовж року було зменшено заробітну плату для визначення бази оподаткування; сума податку на доходи фізичних осіб, утримана з нарахованої заробітної плати.
Чи можна включити до складу податкової знижки вартість навчання в аспірантурі?
– Згідно пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Оскільки навчання в аспірантурі не належить до одержання вищої освіти, то плату за навчання в ній не може бути включено до складу податкової знижки платника податку.
У Вознесенській ОДПІ прийнято 3 рішення про застосування податкового компромісу
Парламентом України був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25.12.14р. № 63-VIII, яким передбачена процедура податкового компромісу, – повідомив завідувач юридичного сектору Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області Ігор Шевчук.
Станом на 16 березня 2015 року до Вознесенської ОДПІ надійшло 4 заяви про намір досягнення податкового компромісу. На сьогодні вже задоволено 3 заяви та прийнято 3 рішення про застосування податкового компромісу. До державного бюджету вже сплачено 168,7 тисяч гривень.
Платник податку, який виявив бажання скористатись правом на досягнення податкового компромісу, подає уточнюючий розрахунок податкового зобов’язання з податку на прибуток або податку на додану вартість за будь-який період протягом останніх трьох років до 1 квітня 2014 року.
Акцентуємо увагу, що граничний термін надання заяв платниками податків – 16 квітня 2015 року.
Вознесенська ОДПІ