Податкова інформує Человек и город

Шановні ветерани податкової служби!

30 жовтня в Україні відзначається День ветерана податкової служби.

Асоціація ветеранів Державної податкової служби у місті Вознесенську та адміністрація Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській обасті щиро вітає Вас  зі святом! Міцного здоров’я, щедрої світлої долі, миру, добробуту і злагоди у кожному домі, у кожній сім’ї.

Податківці Вознесенська відповідають на «гарячі» питання

Днями у   Вознесенській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему: «Роз’яснення норм Податкового кодексу України». На запитання платників податків  відповідала начальник Вознесенської ОДПІ  ГУ ДФС у Миколаївській області Манжелей Наталія Іванівна (на фото).  Пропонуємо Вашій увазі відповіді на окремі питання дозвонювачів «гарячої лінії».

 Чи звільняється від сплати єдиного внеску фізична особа-підприємець-платник єдиного податку, яка вийшла на пенсію на пільгових умовах?

– Фізичні особи-підприємці-платники єдиного податку звільняються від сплати єдиного внеску за себе за умови, що вони є пенсіонерами за віком, незалежно від того, досягли вони загального пенсійного віку чи таку пенсію оформленно на пільгових умовах- зі зменшенням віку, у т.ч. особи, яким призначено пенсії відповідно до ст.55 ЗУ №796 та ст.13 ЗУ про пенсійне забезпечення. Особи, яким призначено пенсію за вислугу років, скористатися пільгою не можуть.

Чи може підприємець-єдинник другої групи прийнти нового працівнка на місце мобілізованого, якщо всього в нього 10 працівників?

– Відповідно до п.291ПК платники єдиного податку можуть перебувати у другій групі, якщо:   кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 чоловік;  обсяг доходу не перевищує 1500000 грн.

До загальної  кількість осіб, які перебувають підприємцями-єдинниками другої групи в трудових відносинах не враховуються наймані працівники, які перебувають: у відпустці по вагітності та пологах;  відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Тут немає винятку для мобілізованих працівників, тобто їх треба враховувати. Крім того ст. 119 КЗпП передбачено, що за мобілізованими працівниками до закінчення особливого періоду або дня фактичної мобілізації зберігається місце роботи й посада.

Таким чином підприємець не може прийняти іншу людину за трудовим договором (контрактом) замість мобілізованого працівника, залишаючись при цьому на другій групі платника ЄП.

Але підприємець може укласти цивільно-трудовий договір, відповідно до вимог Цивільного кодексу, із фізособою на надання послуг (виконання робіт) на певний строк, що не вплине на кількість працівників, що перебувають із підприємцем у трудових відносинах,  або перейти до третьої групи платників ЄП чи на загальну систему оподаткування.

Якими нормами Податкового кодексу передбачено штраф за несвоєчасну рестрацію в ЄРПН    ПН та РК?  На кого поширюються штрафи?

– Штрафи за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН ПН  та РК передбачені ст. 120 ПК, а саме:  до 15 к.д.  – 10%; від 16 до 30 к.д. – 20%;  від 31 до 60 к.д. – 30%;  від 61 і більше  – 40%;   протягом 180 к.д.   50%.

Під штрафні санкції підпадають: постачаьники, які несвоєчасно реєструють ПН та РК у разі збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг); покупці, які несвоєчасно реєструють РК у разі зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг).

Вознесенська ОДПІ.

Show Buttons
Hide Buttons