Проект податкової реформи

Пропонують скасувати податок з автомобілів. Виняток автори реформи вирішили зробити для авто класу «Люкс».

Як стверджується в оприлюдненому на сайті Мінфіну проекті податкової реформи, нова система оподаткування не передбачатиме збирання податків з автомобілів «за виключенням авто класу «Люкс» (вартістю понад 1 млн. грн.) віком не старше 5 років незалежно від об’єму двигуна».  З таких автівок пропонують брати 25 тисяч гривень на рік, повідомляє http://www.ukrinform.ua.

Наразі, нагадують автори реформи, за ставкою 25 тисяч гривень на рік оподатковуються легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3 000 куб. см. І кількість авто, що підлягають оподаткуванню, становить 15 888 одиниць (за даними ДФС).

Водночас, зауважують автори реформи, «загальна кількість автомобілів класу «Люкс» 2011-2013 років випуску (безвідносно до вартості таких авто) – 138 249 одиниць (Mercedes-Benz, BMW, Lexus, Audi, Porsche, Infiniti, Land Rover, Jaguar, Bentley, Maserati, Rolls-Royce, Maybach, Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, інш.)» Остання цифра наводиться за даними МВС за 2014 рік.

Водночас  у документі міститься пропозиція підняти до 3% (максимум) податок за 1 кв. м. площі нерухомого майна – для об’єктів житлової нерухомості (цей податок встановлюється місцевими радами, і зараз він становить «до 2%»).  Запровадити додатковий збір 25 000 грн. на рік для квартир площею понад 300 кв. м. та будинків площею понад 500 кв. м.

Водночас зауважується, що у проекті міститься пропозиція зберегти податкові пільги для:

квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 180 кв. метрів.

Автори реформи підкреслюють, що «кількість об’єктів житлової нерухомості, які підлягатимуть оподаткуванню, залишиться незмінною, оскільки критерії (в частині неоподатковуваної площі) не змінюються».

Show Buttons
Hide Buttons