Агрономія йде до Олександрівської ОТГ

Питання подальшого існування районів дуже важливе,- Вікторія Москаленко взяла участь в роботі одноденної фахової майстерні з питань децентралізації

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко привітала учасників та організаторів одноденної фахової майстерні із децентралізації

22-го серпня у Миколаївській обласній раді відбулась одноденна фахова майстерня для голів районних рад області. Захід впроваджено Українською асоціацією районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України, в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (“Пульс”). Тема зустрічі стосувалась особливостей формування територіальних громад області в умовах децентралізації”.
“Я рада сьогодні вітати у нас в Миколаївській області гостей зі столиці – людей, які їздять територією України і впроваджують реформу децентралізації. В даному випадку йдеться про роз`яснювальну роботу, яка дуже необхідна. З асоціацією міст обласного значення, обласних та районних рад ми співпрацюємо дуже тісно.
Хочу сказати, що питання подальшого існування районів дуже важливе. Адже, не секрет, що на сучасному етапі вже можна спостерігати негативні моменти там, де вже є створені ОТГ. Проблеми починаються з розподілом повноважень. І я сподіваюсь, що сьогодні ми отримаємо відповіді на складні запитання”, – зазначила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.
Реалізація реформи децентралізації в Миколаївській області розпочалась у 2015 році. Тоді першими на себе взяли відповідальність жителі Куцурубської ОТГ Очаківського району. Вже за рік динаміка об’єднання громад в Миколаївській області дозволила Миколаївській області зайняти другу сходинку в Україні (після Житомирської області). Тоді було схвалено рішення про утворення 21-ї громади. На разі 20 з них відбулись.
Сьогодні продовжується потужна робота з тиражування переваг децентралізації у всіх районах області, особливо там, де процес йшов повільно. Є зрушення в цьому напрямку, люди повірили в реформу і готові підтримати процеси об’єднання громад в практичній площині.
Станом на 22-ге серпня чекають на проведення виборів у Новополтавській ОТГ Новобузького району. Тут вони призначені на 29 жовтня. А також Радсадівська ОТГ Миколаївського району та жителі Вознесенської міської громади.
Крім того активно йдуть процеси у Березанському, Арбузинському Новоодеському та Казанківському районах. Березнегуватщина в свою чергу ініціює створення ОТГ за принципом один район – одна громада.
Вже передали документи на експертизу ініціатори створення міжрайонної ОТГ – Первомайська селищна об’єднується із Кисилівською Снігурівського району.
Розпочався процес розширення громад у Баштанському та Вознесенському районах. . До Баштанської міської приєднується Мар’їнська громада. А у Вознесенському районі до Олександрівської ОТГ приєднується Агрономія Арбузинського району. Нагадаємо, 31-го травня у Миколаєві відкрився центр розвитку місцевого самоврядування. Його поява стала можливою завдяки підтримці Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U – LEAD з Європою» та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
У ньому сформувалася команда професіоналів , яка надаватиме методичну і практичну допомогу в питаннях реалізації реформи децентралізації у Миколаївській області.
http://mk-oblrada.gov.ua

Show Buttons
Hide Buttons