Борьба за сохранение Гарда

Общественные активисты, участники штаба сопротивления затоплению Бугского Гарда, неравнодушные граждане объединили свои усилия в мощное всеукраинское движение против поднятия уровня Александровского водохранилища и против достройки Ташлыкской ГАЭС.

Боротьба вже приносить свої результати по всіх напрямках. Так, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи було прийняте рішення звернутися до Кабінету Міністрів з рекомендацією переглянути затверджену програму розвитку гідроенергетики.

Як повідомив правозахисник, учасник АТО, керівник Штабу опору затопленню Бузького Гарду Олег Кравець, — «комітет за результатами засідання звернеться до Кабінету Міністрів з пропозицією переглянути всі ризики, пов’язані з підвищенням рівня води в Олександрівському водосховищі, з застереженням, що урядовці мають більш детально підійти до розгляду цього питання. Разом з тим ми запропонували створення робочої групи, до складу якої мають увійти народні депутати від екологічного комітету, представники профільних міністерств уряду, громадські діячі, а також науковці, історики, — фактично, всі ті люди, які зараз борються разом з нами за збереження «Бузького Гарду».

Коло активних борців постійно зростає. Так, проти затоплення території Національного природного парку «Бузький Гард» виступають депутати районних рад Миколаївщини. На початку грудня відбулися сесії Єланецької та Вітовської районних рад, на яких ухвалено рішення звернутися до депутатів Миколаївської обласної ради, Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення підняття рівня води в Олександрівському водосховищі. Звернення вже направлені адресатам.

Водночас щотижня відбуваються засідання обласного Штабу опору, на яких обговорюються наступні кроки активістів у боротьбі за спільну справу. Так, триває розгляд матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище «Підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної відмітки 20,7 м» передбаченого проектом «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС». Відомо, що дане питання буде винесено на розгляд громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Представники Штабу опору підготували та направили до громадської ради свої пропозиції та бачення вирішення проблеми.

Також борці за Бузький Град закликають всіх небайдужих громадян підписати Петицію, яка зареєстрована та опублікована на офіційному сайті Президента України, — «Про знищення історичної спадщини України на Південному Бузі — Прошу негайно втрутитись, бо такі політичні помилки дорого коштують нашому народові». Її автором є Віктор Білодід, який в тексті Петиції зазначає: «Найближчим часом в Кабінеті Міністрів вирішуватиметься доля історичного осередку національного парку «Бузький Гард». А саме — його затоплення підняттям рівня Олександрівського вдсх. до 20.7 м. Бо є багато бажаючих «розпиляти» 15 млрд. державних коштів, виділених начебто на потреби енергетики, поки антикорупційні заходи існують на папері та в гаслах. Якщо українському народу в цілому нема діла до затоплення національного парку, а Кабміну — до підписаних Україною міжнародних угод та зобов’язань, то ми звертаємо Вашу увагу на політичне значення ймовірного позитивного рішення — затопити останні історичні ландшафти на Південному Бузі, пов’язані з козацькою Січчю, як натхненника та захисника української державності… Прошу негайно втрутитись, бо такі політичні помилки дорого коштують нашому народові».

Під текстом Петиції вже поставили підписи захисники природи та громадські активісти з усієї України. Вони закликають підписатися всіх небайдужих громадян.

Свою позицію можна висловити за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/41480.

Отже боротьба за збереження Бузького Гарду триває!

Прес-служба Штабу опору затоплення Бузького Гарду

Источник: izvestia.nikolaev.ua

Show Buttons
Hide Buttons