БОРОТЬБА ЗА БУЗЬКИЙ ГАРД ТРИВАЄ

Учасники бойових дій, українське козацтво з 1 березня планують організувати цілодобове чергування на острові Гардовий, щоб не дати можливості ЮУ АЕС в обхід закону здійснити підняття рівня Олександрівського водосховища, тим самим затопити острів.(https://www.facebook.com/GromadaKozakiv/posts/549472322211927?__tn__=K-R).
Нагадуємо, що підвищення рівня Олександрівського водосховища є частиною проекту добудови Ташлицької ГАЕС (ТГАЕС) Южноукраїнського енергокомплексу минулого тисячоліття, забороненого ще урядом СРСР. Втілення у життя цього проекту загрожує катастрофічною небезпекою природному середовищу, водним ресурсам р. Південний Буг та історичній спадщини часів козацтва, яка, крім історичної цінності, є незаперечним доказом ідентичності української нації і їх належності до цих земель, що в умовах російської агресії та ризику окупації південних регіонів України є вкрай важливим.
Вже багато років(більше 30 років) науковці та громадськість ведуть запеклу боротьбу в захист цих земель. Тисячні акції протесту, листи, судові позови, дослідження науковців – все має лише стримуючий ефект. Енергоатом продовжує розвивати атомну енергетику, захоплюючи у полон історичні, природні, водні ресурси України.
Зокрема:
В судовому порядку було доведено незаконність вилучення на користь «Енергоатом» та зміну цільового призначення 27,7218 га земельних ділянок земель природоохоронного призначення, що були затоплені при підйомі рівня Олександрывського водосховища вище відмітки + 8 м (Ухвала Вищого адміністративного суду України від 29 листопада 2011 року у справі № К/9991/14764/11). Тим не менш землі повернуто не було.
При подальшій реалізації проекту буде: затоплено острів Гардовий. Він є пам’яткою культури “Історичний ландшафт центру Буго-Ґардівської паланки Війська Запорозького” внесена за №140001-Н до Державного реєстру. Цей факт ігнорується. Затоплення земель Національного природного парку «Бузький Гард» та Регіонально-ландшафтного парку «Гранитно-степове Побужжя», як наслідок втрати біорізноманіття. Це суперечить українському та міжнародному законодавству, зокрема, ці землі входять до Смарагдової мережі Європи і захищаються Бернською конвенцією. Цей факт ігнорується.
На сьогодні річка Південний Буг є сильно зарегульованою, сумарний об’єм штучних водойм в його басейні вже в півтора рази перевищує об’єм стоку Бугу в маловодні роки. Це є порушенням Водного кодексу України. Цей факт ігнорується.
Впродовж обговорень проекту добудови ТГАЕС та підняття рівня Олександрівського водосховища проти підняття рівня водосховища виступили сільські та міські ради (Богданівська, Мигіївська, Грушівська, Первомайська та ін..), висловлена думка українських незалежних науковців на семінарах та круглих столах в Києві, Миколаєві, на громадських слуханнях, які було проведено в Южноукраїнську, Первомайську, Богданівці та ін. населених пунктах Миколаївської області. Це теж повністю ігнорується.
На сьогодні ЮУ АЕС продовжує реалізовувати проект добудови ТГАЕС та підняття рівня Олекандрівського водосховища, готуючи оцінку впливу на довкілля (http://eia.menr.gov.ua/places/view/564).

Show Buttons
Hide Buttons