ГРОМАДА НА МІЛЬЙОН

Бузька ОТГ зайняла друге місце у змаганні «Громада на мільйон» та отримала 250 тисяч гривень

Бузька сільська об’єднана територіальна громада Вознесенського району Миколаївської області, яка брала участь у проекті «Громада на мільйон», посіла друге місце у конкурсі бізнес проектів. Переможцем конкурсу стала Печеніжинська селищна об’єднана територіальна громада з Івано-Франківщини, яка й отримала 1 мільйон гривень, як переможець всього конкурсу.

У фіналі конкурсу «Громада на мільйон», який впроваджується USAID DOBRE на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад, зійшлися у боротьбі за головний приз – 1 мільйон гривень в конкурсі бізнес-проектів Бузька та Печеніжинська ОТГ.

Голова Бузької громади Юрій Заволока представив на конкурс бізнес-проект з будівництва консервного заводу, оскільки, за його словами, місцеві фермери підтримують таку пропозицію і це дасть робочі місця, надходження в бюджет та багато іншого. Бюджет цього проекту склав 32 мільйони гривень. Враховуючи необхідність переробки сільськогосподарської продукції та збільшення доданої вартості, то ідея побудови консервного заводу дуже актуальна. Слабким місцем проекту стало те що не були продумані ринки збуту та, головне, з проекту не зрозуміло, де Бузька ОТГ візьме ще 31 мільйон.

Більш досвідчений голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак представив свій бізнес -проект з вирощування малини та швидкого замороження малини. За його словами, Прикарпаття має унікальні кислі ґрунти, якими добре живиться ця рослина. Крім того, в громаді є вже 6 гектарів малини. В ОТГ планують придбати обладнання – камеру шокової заморозки, приміщення та багато іншого, що потрібно для промислового вирощування малини. Бюджет проекту складе 1,7 мільйони гривень. Крім того, у громади вже укладена домовленість із великою європейською компанією з переробки ягід. В результаті – саме Печеніжинська ОТГ отримала перемогу та мільйон гривень.

«Я розумію, що я далі буду робити із цим бізнес-проектом: я знайду інвесторів і реалізую цей проект», ‒ розповів Бузький голова Юрій Заволока, розуміючи необхідність  реалізації подібних проектів для розвитку ОТГ.

На завершення конкурсу у прямому включенні із Вашингтону директор програми USAID DOBRE Беррі Рід, звертаючись до всіх громад, що брали участь у конкурсі «Громада на мільйон», привітав усіх з тим, що вони отримали можливість розповісти про свої об’єднані громади на всю Україну.

«Я захоплююся людьми з цих громад. Вони обличчя реформи і доказ того, що вона працює», ‒ наголосив пан Рід, ‒ Таким чином, за друге місце серед громад USAID DOBRE нагороджує сертифікатом на 250 тисяч гривень, що має бути використаний на проект розвитку і всі мешканці мають бути залучені до того як ці кошти можуть бути витрачені на користь всієї громади. Бузька громада з Миколаївської області – вітаю, люди!»

Голова Бузької ОТГ Юрій Заволока, отримавши сертифікат на 250 тис. грн. зізнався, що вже знає, куди спрямувати ці кошти. «І цей подарунок ми використаємо, щоб покращити життя в нашій громад», ‒ подякував Юрій Заволока.

Виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Яблоновська вітає із участю у конкурсі та почесним другим місцем Бузьку об’єднану територіальну громади.

«Ми в своїй роботі допомагаємо місцевим громадам розвивати органи самоврядування і те, що Бузька громада склалася та опинилася серед кращих ОТГ в цьому конкурсі – показник, що ми рухаємось у вірному напрямі, ‒ коментує досягнення Бузької ОТГ Тетяна Яблоновська, ‒ Ми бажаємо Бузькій об’єднаній громаді міцнішати, зростати та розвиватися на користь всіх свої мешканців».

Show Buttons
Hide Buttons