Іванівка планує приєднатися до Южноукраїнська

Іванівська сільська рада Арбузинського району вслід да Костянтинівською селищною радою планує приєднатися до міста Южноукраїнська. Про це під час робочої зустрічі з консультантами Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України розповів голова Іванівської сільської ради Віктор Семенов.

За перспективним планом об’єднання територіальних громад Миколаївської області Іванівська сільська рада мала б увійти до Арбузинської ОТГ за принципом один район – одна громада. Однак, після утворення Благодатненської у 2016 році та Арбузинської у 2017 році Іванівська сільська рада залишилася поза цих об’єднань. Сільський голова Віктор Семенов розповів по більш тісний зв’язок власної громади з Южноукраїнськом, про спільні питання доріг, земельних ресурсів, підвозу дітей у школи та працевлаштування мешканців сільської ради.

«Ми тісно пов’язані із містом Южноукраїнськом. На території Іванівської сільської ради розташовано дачний масив мешканців Южноукраїнська, а це близько трьохсот гектарів. Крім того, наші діти їздять в школи Южноукраїнська та Костянтинівки, ‒ пояснив консультантами АМУ Віктор Семенов, ‒ Ми проводили обговорення в громаді – більшість мешканців хоче приєднатися до Южноукраїнська».

Слід за Костянтинівкою, яка вже оголосила про намір приєднатися до міста південних атомників, оголосила про намір приєднання також Іванівська сільська рада. Вона межує з Костянтинівською, тому таке приєднання є повністю логічним та виправданим з точки зору розвитку цих громад. Однак, якщо Костянтинівська сільська рада внесена у  перспективний план разом з Южноукраїнськом, то Іванівська внесена у нього разом з Арбузинкою. Тому, в цій ситуації ці юридичні аспекти не дозволяють мешканцям сіл Іванівської сільської ради приєднатися до Южноукраїнська і Костянтинівки.

«Щоб Іванівська сільська рада могла приєднатися за спрощенною процедурою як Костянтинівка, потрібно внести зміни у перспективний план об’єднання територіальних громад Миколаївської області, ‒ розповіла консультант з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ Лідія Віштал, ‒ Ми допомогли сільській раді скласти та направити до Миколаївської обласної адміністрації листа, в якому, керуючись статтею 11 Закону України «Про добровільне об’єднання громад», просимо внести зміни у перспективний  план та виключити Іванівську сільську раду зі складу Арбузинської ОТГ та включити її до складу Южноукраїнської для об’єднання шляхом приєднання».

Таким чином, на думку консультанта, вдасться подолати всі юридичні перепони до об’єднання і розпочати його одразу після внесення відповідних змін у перспективний план Миколаївською ОДА.

Олександр Дудюк,  консультант з комунікації Миколаївського РВ АМУ.

Show Buttons
Hide Buttons