КРОК ДО ОБ’ЄДНАННЯ

Місто Вознесенськ об’єднається з Новогригорівською

сільською радою в ОТГ

На громадських слуханнях в місті Вознесенську 17 березня, які були присвячені утворенню об’єднанні територіальної громади, було прийнято рішення про створення з Новогригорівською сільською радою Вознесенської міської територіальної громади.

17 березня в сесійній залі Виконавчого комітету Вознесенської міської ради під головуванням міського голови Віталія Лукова відбулось громадське обговорення підготовлених спільною робочою групою проектів рішень Вознесенської міської ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Було зареєстровано 234 учасники, серед яких представники вознесенської та новогригорівської громад. Окрім представників органів місцевого самоврядування, депутатів, мешканців, участь в обговоренні питань територіального об’єднання взяли експерти Асоціації міст України з юридичних питань – Лідія Віштал та з питань комунікацій – Олександр Дудюк, також був присутній землевпорядник Новогригорівської сільської ради Іван Сенкевич.

Згідно вимогами закону «Про добровільне об’єднання» було дотримано всі процедури – реєстрація учасників, обрання секретаря і лічильної комісії, затвердження регламенту. Учасники зборів затверджували відповідні рішення голосуванням. Вів обговорення міський голова Вознесенську – Віталій Луков.

В своєму баченні майбутньої Вознесенської ОТГ Віталій Луков підкреслив важливість отримати можливість місту самому розпоряджатися своїм життям та отримати під це відповідні ресурси. В своєму стратегічному баченні міський голова окреслив розвиток Вознесенську як транспортного центру, враховуючи річковий, залізничний та автотранспортний вузол. Він висловив своє бачення, що від об’єднання виграють обидві громади і Вознесенська, і Новогригорівська.

Секретар міської ради та голова робочої групи із впровадження заходів добровільного об’єднання територіальних громад Лариса Торжинська поінформувала, що 4 березня Верховна рада прийняла законопроект № 5520, яким усунуто ще одну перешкоду на шляху до об’єднання територіальних громад.  У ЦВК тепер є юридичні підстави призначати вибори у разі позитивного визначення Вознесенської та Новогригорівської рад.

Об’єднання громад Вознесенської міської та Новогригорівської сільської рад схвалили й експерти Асоціації міст України, які привели приклади позитивного європейського досвіду в цьому питанні та побажали Вознесенську успіху на цьому шляху. Так Лідія Віштал, консультант з правових питань, підкреслила, що утворення об’єднаної громади відбувається не просто юридичним шляхом – воно отримує підтримку з боку додаткових фінансових можливостей, які регулюються Бюджетним кодексом, Податковим кодексом та постановами Кабінету міністрів. «Після об’єднання ваша громада може отримати додаткові бюджетні асигнування, які підуть на розвиток об’єднаної територіальної громади», ‒ зазначила Лідія Віштал. Як юрист, вона зазначила, що робоча група по утворенню об’єднання діє повністю за законом та дотриманням всіх норм.

На думку консультанта з комунікації Асоціації міст Олександра Дудюка світовий досвід свідчить, що чим більш децентралізовані країні на муніципальному рівні – тим більш вони успішні. Тобто, ініціатива міського голови і міської ради Вознесенська дуже своєчасна і дуже актуальна. Він розповів про завдання децентралізації: «Щоб життя було комфортним, а влада ефективною ‒ ми і робим децентралізацію». Також експерт порадив новогригорівцям не боятися, що їх інтереси можуть залишитися на другому плані після об’єднання, а домовлятися, співпрацювати та планувати спільне майбутнє.

Утворення Вознесенської ОТГ підтримала представниця громадського об’єднання «ВАРМД» Тетяна Зелінська.

На завершення обговорення міський голова Вознесенська Віталій Луков аргументовано підкреслив позитив для Вознесенська, Новогригорівки та Ракова від об’єднання та набуття статусу і повноважень ОТГ. «Жити у екологічно чистому районі і працювати в урбаністичному місті», ‒ підкреслив він.

В підсумку, учасники громадського обговорення одноголосно підтримали Проект рішення Вознесенської міської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад», підготовлений спільною робочою групою. Відповідно до цього, міський голова має подати Проект рішення Вознесенської міської ради до Миколаївської ОДА у п’ятиденний строк для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України. Контроль за виконанням цього рішення покладено на постійну комісію міської ради з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку та зав’язків з громадськістю.

 

Show Buttons
Hide Buttons