Нацбанк інформує

Видатні особистості України
Національний банк України 29 жовтня 2014 року запровадив обіг памятну монету «Остап Вишня». Про це повідомляє прес-служба НБУ.
«Монета присвячена 125-річчю від дня народження Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка) – видатного українського письменника, блискучого майстра гумористичних оповідань, фейлетонів, шаржів. Самобутній і неповторний митець, автор відомих збірок `Чухраїнці`, `Вишневі усмішки`, `Зенітка`, `Мисливські усмішки` Остап Вишня був захоплений дивовижною красою України, милозвучністю та багатством її мови, величчю та глибиною душі українського народу, риси якого втілив у
мудрих, працьовитих, дотепних, кмітливих і щирих своїх героях.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі – композицію, що символізує улюблену народом збірку `Вишневі усмішки`: рушниця, що заряджається двома вишеньками, та наповнений ними капелюх, логотип Монетного двору Національного банку України,  рік карбування монети – 2014 та номінал – ДВІ ГРИВНІ.
На реверсі монети розміщено: портрет Остапа Вишні, навколо якого зображено героїв його творів, угорі півколом – напис ОСТАП ВИШНЯ, роки його життя – 1889/1956. Художник: Кочубей Микола, скульптор: Дем`яненко Володимир.

Про випуск банкнот у 2014 році з підписом Голови Національного банку України Гонтаревої В.О.
Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 22.10.2014 № 668 “Про випуск банкнот у 2014 році з підписом Голови Національного банку України Гонтаревої В. О.” буде випущено та введено в обіг банкноти зразка 2003 та наступних років випуску з підписом Голови Національного банку України Валерії Гонтаревої та відображенням на них року випуску, у тому числі номіналами 200 гривень – з 1 грудня, 1 гривня – з 22 грудня 2014 року.

Show Buttons
Hide Buttons