НОВИНИ АРБУЗИНЩИНИ

ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ

У п’ятницю, 17 серпня, відбулася позачергова сесія районної ради.

Присутні заслухали інформацію заступника керівника Первомайської місцевої прокуратури Мельничука В.О. про стан законності, заходи щодо її зміцнення та  результати діяльності прокуратури на території Арбузинського району.

Зокрема  зазначалось, що протягом першого півріччя поточного року в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась кількість зареєстрованих проваджень з 293 до 329. Поряд з цим спостерігається зменшення кількості злочинів невеликої тяжкості, проти власності, громадського порядку, фактів незаконного заволодіння транспортом. Проводиться робота щодо запобігання та протидії корупції. Прокуратурою пред’явлено два позови про повернення державі земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею 32 га вартістю 867 тисяч гривень та площею 50 га вартістю 1,3 млн. гривень.

На сесії прийнято рішення про закріплення полезахисних лісових смуг за селищною, сільськими радами району, яким рекомендовано провести інвентаризацію наявних смуг, активізувати роботу з суб’єктами господарювання – орендарями та власниками земельних паїв – щодо укладення договорів по догляду та утриманню їх. Крім того, сесія вирішила звернутися до обласної ради, обласної державної адміністрації, Верховної Ради України з пропозицією терміново визначити на державному або регіональному рівні механізм передачі лісосмуг у комунальну власність сільрад.

Депутатами затверджено технічну документацію про нормативну грошову оцінку земельної ділянки для продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону для ведення товарного сільськогосподарського  виробництва із земель сільськогосподарського призначення державної власності в межах території Новокрасненської сільської ради.

На пленарному засіданні внесено зміни до рішення районної ради від 28 квітня 2010 року №4 «Про районну премію «Кращий механізатор Арбузинщини», що стосується поновлення складу районної конкурсної комісії та передбачення коштів на преміювання в районному бюджеті в межах наявного фінансового ресурсу.

Одноголосним рішенням внесено зміни до районного  бюджету поточного року у дохідну та видаткову частини загального фонду.

Депутати затвердили районну Програму запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 роки.

Сесію вів голова районної ради Володимир Кошетар.

ЩОБ ЗИМА НЕ ЗАСТАЛА ЗНЕНАЦЬКА…

Саме так було поставлено питання на спільному засіданні профільних депутатських комісій районної ради, яке відбулося  у середу, 15 серпня.

Ключовим в порядку денному було підготовка до нового навчального року та опалювального сезону учбових і дошкільних закладів,  а також закладів охорони здоров`я – центральної районної лікарні, районного центру первинної медико-санітарної допомоги,  амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів.

Як інформувала головний лікар Арбузинського ПМСД Лариса Смага, станом на перше серпня опалювальні системи підготовлені: виконано гідравлічні випробування системи в чотириповерховому  приміщенні, оздоблювальні роботи печей. Забезпеченість вугіллям  складає сто відсотків. Проводиться робота щодо реконструкції вузла обліку газу в Агрономійському ФАПі (стадія розробки проекту). Розробляється кошторис робіт по заміні димохідної труби в медзакладі  с. Садове. Прилади газу, електроенергії, води встановлені і не потребують перевірки.. На завершальних етапах роботи по поточному ремонту приміщень.  А загальний процент підготовки до опалювального сезону сягає   вісімдесяти п`яти.

Що стосується підготовки до зими в центральній районній лікарні, то, як повідомила присутнім депутатам тимчасово виконуюча обов`язки головного лікаря Євгенія Ковальова, необхідно провести ще ряд робіт. Це, в першу чергу, ізоляція тепломережі, частковий ремонт системи опалення та її промивка, перевірка димових вентиляційних каналів тощо.

Про стан підготовки закладів освіти району до нового  навчального року та опалювального сезону  інформувала начальник відділу освіти, молоді та спорту Валентина Дерій. Як було сказано, в  школах району, які залишилися в складі  освітнього підрозділу райдержадміністрації, завершено косметичні ремонти класних кімнат, коридорів, харчоблоків. Навчальні кабінети, де будуть навчатися учні  перших класів, забезпечені необхідним обладнанням та інвентарем відповідно до вимог Нової української школи: придбано одномісні парти та стільці, комплекти мультимедійного обладнання, фліпчарти, класні дошки, обладнані робочі місця для вчителя.

В закладах освіти району виконано поточний ремонт котелень, промивку та гідравлічні випробування трубопроводів теплових мереж, внутрішньобудинкових систем теплопостачання, проведено повірку насосних агрегатів, контрольно-вимірювальних пристроїв, відновлено теплоізоляцію споруд, ведуться заходи по укомплектуванню робочих місць виробничим персоналом та технічною документацією, готуються документи для укладення договорів на електро- та газопостачання, а також  на конкурсні торги по закупівлі твердого палива.

В  Новоселівській загальноосвітній школі відремонтовано систему опалення і виконані роботи  перевірено. Поряд з  цим є над чим працювати в напрямку доукомплектування  харчоблоків холодильниками, електроплитами тощо. Вирішення потребує відновлення димохідної труби на котельні в Іванівській школі.

Чимало проблем залишається по Костянтинівській ЗОШ. Як зазначила начальник відділу освіти, тут необхідно придбати два насоси та замінити труби системи опалення. І якщо  всі роботи відповідно до чинних вимог в школах будуть завершені до 24 серпня, то в Костянтинівці цього не очікується. Тут потребує ремонту покрівля приміщення, заміни – електропроводка, розетки. Крім того, на засіданні постійних комісій  висловлювались зауваження  в бездіяльності безпосередньо до дирекції цього навчального закладу.  Вже давно всі ці неполадки можна було в усунути, якби  сама  керівник  проявляла  стурбованість такою ситуацією, активність. Бо про що говорити, якщо  школа  заросла бур`янами,  а  підвал  вже не перший рік заповнений водою… Чимало питань до шкільного очільника і щодо прийому-передачі Бузької школи, яка в минулому ввійшла в число шкіл по оптимізації відповідно до державних реформ. І, взагалі, останнім часом не відчувається з боку директора бажання співпрацювати з селищною радою, яка є першим помічником  у вирішенні багатьох проблем.

Члени комісії прийняли відповідні рекомендації щодо виправлення виявлених недоліків та недопрацювань.

В роботі спільного засідання профільних депутатських комісій взяв участь голова районної ради Володимир Кошетар, сільські голови: Агрономійський – Віктор Зайцев, Іванівський – Віктор Семенов, Кавунівський  – Анатолій Москаленко, заступник голови Арбузинської ОТГ Лариса Ружанська, яка надала досить детальну інформацію в даному разі, та  заступник Костянтинівського селищного голови Ігор Латій.

ПАМ`ЯТІ КОЛЕГИ

1 серпня невблаганна сутність людського  буття забрала від нас нашого колегу – на 77-му році  життя  помер Микола Олексійович Остапук.

Народився він 19 вересня 1941 року в селі Острів`я  Любомильського району на Волині.

Так розпорядилася доля, що жив і трудився він в нашому степовому краю.

Працював вчителем трудового навчання і креслення в Костянтинівській ЗОШ. З 1993 по 2006 рік  неодноразово обирався на посаду селищного  голови. Саме там завоював він авторитет серед односельчан – люди виявили йому довіру очолювати громаду, господарювати в ній.

Всі  ці роки М.О. Остапук активно працював, багато уваги приділяючи благоустрою території, ремонту водопроводу, доріг, запроваджував в життя районні програми, спрямовані на поліпшення життя територіальної громади.

Велику увагу надавав підростаючому поколінню. Він був ініціатором  надання постійної благодійної допомоги ветеранам війни та праці. Очолювана ним селищна рада неодноразово була переможцем обласних, районних конкурсів в різних номінаціях.

Микола Олексійович неодноразово нагороджувався грамотами обласного, районного значень.

До нього зі своїми проблемами і болями звертались люди, знаючи, що завжди  матимуть  підтримку, допомогу. Таку ж  дружню підтримку чи пораду мали і  його колеги.

Разом з дружиною, теж нині покійною, Любов`ю Іванівною, виховали двох синів, вивівши їх на достойний життєвий шлях. А ще – він був просто хорошою людиною, надійним товаришем, який  завжди подасть руку допомоги в складній ситуації.

Ми завжди пам`ятатимемо Миколу Олексійовича – як приклад людяності, самовідданості, безкорисливості і щирості.

Висловлюємо співчуття рідним і близьким покійного.

Нехай земля  буде пухом!

Голова районної ради Володимир Кошетар, колектив та депутатський корпус районної ради, сільські та селищні  голови.

ВАЖЛИВА ЗУСТРІЧ

27 липня голова районної ради Володимир Кошетар взяв участь у діловій зустрічі з народним депутатом України Олександром Лівіком,  генеральним директором ЮУ АЕС, депутатом обласної ради Володимиром  Лісніченком, головою Костянтинівської селищної ради Миколою Колядою, представниками Прибузької ОТГ, депутатам міської, обласної рад, що відбулася днями в Южноукраїнській міській раді.

Ініційована вона була самим народним обранцем, постільки питання, яке піднімалося  депутатами, жителями Южноукраїнська,  Костянтинівки, сусіднього Доманівського району актуальне і вже багато років  хвилює всіх. Це – переправа через річку Південний Буг.

Паромне перевезення не задовольняє всіх, хто ним користується. Адже існує специфіка такого виду доставки пасажирів та вантажу. Багато років (вважай, не один десяток) час від часу піднімалося питання спорудження мосту через водне плесо. Але якщо і раніше це коштувало досить дорого, то сьогодні – і поготів. Тож виникла ідея облаштування понтонного мосту. Та для цього потрібна значна підтримка  держави, в чому можуть допомогти народні депутати.

Крім того, на зустрічі йшла мова щодо питання децентралізації в громадах району.

За повідомленням сайту http://arbyzunka.mk.ua

Show Buttons
Hide Buttons