ОТГ. АРБУЗИНСЬКИЙ ВАРІАНТ

Арбузинка ініціює створення об’єднаної територіальної громади

У п’ятницю 14 липня в селищі Арбузинка Миколаївської області відбудуться громадські обговорення щодо створення об’єднаної громади. Консультативну допомогу щодо проведення обговорення, оформлення документів та подальших кроків створення Арбузинської ОТГ надали консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.

За перспективним планом Миколаївської області було експертно рекомендовано створити в Арбузинському районі одну громаду з центром в селищі Арбузинка. Однак, через затягування процесу добровільного об’єднання, Благодатненська сільська рада ініціювала власне об’єднання та у минулому році утворила ОТГ поза перспективного плану, об’єднавши декілька сільських рад. Наразі, і Арбузинська селищна рада ініціювала створення об’єднаної громади, отримавши згоду від Новокраснянської сільської ради.

На зустрічі з робочою групою, яка підготувала проект об’єднання, були присутні голова Арбузинської селищної ради Євген Травянко, заступник голови Євген Ніколаєнко, працівники виконкому селищної ради, представники Новокрасненської сільської ради, а також консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України – Лідія Віштал, Михайло Тульський, Юлія Забродкіна та Олександр Дудюк.

Запрошені робочою групою Арбузинської селищної ради представники АМУ надали консультацію з питань правильності оформлення проведення обговорень, а також про правильність оформлення рішення, яке свідчить про добровільне об’єднання громад. Більш докладно робоча група і консультанти зупинилися на порядку підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад, які свідчать про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад як Арбузинської селищної, так і Новокрасненської сільської рад.

Наразі, вже один етап створення ОТГ пройдений – це ініціювання. Що стосується рішень щодо згоди самого добровільного об’єднання, то робочій групі була надана консультація щодо підготовки проектів рішень щодо самого добровільного об’єднання громад.

Регіональний консультант АМУ з юридичних питань Лідія Віштал наступним чином прокоментувала нинішній стан справ: «Фактично, йде прийняття трьох рішень. Ініціатори об’єднання повинні тричі збирати раду. Перший етап – ініціювання, де обидві ради розглядають цю ініціативу, а потім вини готують проект рішення на об’єднання. Перший етап цього проекту – це згода за цим проектом, який розробила робоча група, а другий етап – вже після висновку ОДА про законність проведення всіх процедур. Тоді, вже, йде остаточне затвердження».

Лідія Віштал пояснила юридичні нюанси цього складного механізму і те, що ініціатори повинні робити обговорення та прийняття на сесії, а також, що ради повинні своєчасно надавати одна іншій листування, надавати людей до складу комісії, оскільки є вимоги до рівної кількості учасників.

Також, були з’ясовані технічні процедури проведення громадських слухань, структура апарату управління майбутньої об’єднаної громади, стосунки з районними органами влади і аспекти соціально-економічного розвитку.

Громадські обговорення щодо створення Арбузинської селищної об’єднаної громади у складі Арбузинської селищної та Новокрасненської сільської рад призначені на п’ятницю, 14 липня на стадіоні в селищі Арбузинка.

Show Buttons
Hide Buttons