ОТГ: перші впевненні кроки

Благодатненська сільська об’єднана громада ділиться досвідом

На запрошення голови Благодатненської сільської об’єднаної громади Арбузинського району Володимира Неграя консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України завітали до цієї територіальної громади. Володимир Неграй поділився досвідом досягнень за півріччя існування ОТГ та обговорив з консультантами проблемні питання розвитку.

На консультації обговорювалися питання становлення, життя та подальшого розвитку Благодатненської ОТГ. Зокрема, питання опалення школи, заміни працівників та питання проведення тендерів. Також, обговорювали план соціально-економічного розвитку, який вже створений та відправлений на доопрацювання.

Володимир Неграй розповів, що в першу чергу було виділено по 2 мільйони гривень на благоустрій кожного села, яке входить до складу Благодатненської ОТГ. Торгнулися актуальності забезпечення кадрів. Керівництво Благодатненської громади веде пошук необхідних спеціалістів та здійснює навчання своїх спеціалістів. Відправляє їх на курси підвищення кваліфікації, а також закуповує програмне забезпечення.

«Ми робимо проекти, для того, щоб брати участь у різних державних проектах, ‒ розповідає Володимир Неграй, ‒ Зараз, розробляется проект на адмінбудівлю та завершуеться розробка проекту на скважину. Ремонтуються дитячі садки».

Серед досягнень Благодатненської громади, безумовно, цікавий досвід створення вуличеного освітлення. Було закуплено 50 енергоефективних фонарів, кабелі для підключення, вмикачі. Це все було роздано людям, які підключили їх на стовбах біля свого будинку від власного лічильника. На думку голови громади, це дуже спрощує встановлення та використання цього вуличного освітлення.  Розроблено 4 проекти на зовнішне освітлення ‒ і це за ці пів року існування об’єднаної громади. 2 проекти вже реалізовано, 2 на черзі.

«Саме перше, що ми зробили – це благоустрій по всім селам: повичіщали сміття, почистили пам’ятники, кладовища, покосили траву навколо адмінбудівель, побілили. Це все було зроблено дружно, на доброму ентузіазмі, оскільки люди відчували, що це вже тільки їх громада», ‒ із захопленням розповідає Володимир Неграй.

В Благодатненській громаді підняли і місцеву культуруі. Призначили директора Семенівського клубу було призначено начальником над всіма закладами культури об’єднаної громади, підвищівши йому зарплату на третину. Частково оновили матеріально-технічну базу, провели звітні концерти по будинках культури. На другу половину піврічча в бюджеті закладено близько 100 тисяч гривень на подальше покращення матеріальної бази культурного напряму.

Чимало уваги приділяється створенню комунікації з мешканцями об’єднаної громади. На завершальному етапі створення власний сайт Благодатненської ОТГ. Володимир Неграй показує власну кольорову газету накладом, між іншим, у 2,5 тисячі примірників. Громада за власний кошт здійснює випуск безкоштовної для мешканців газети (інформаційний бюлетень) «Спільний дім», де розповідається про діяльність органів влади в громаді, про те що зроблено та те, що плануються. У Фейсбуці є сторінка Благодатненської ОТГ.

Комунікація, також, відбувається за рахунок роботи депутатів і старост. В кожному селі є свої депутати і старости. Їм дали доручення – вивчити думку людей та визначитися з об’єктом проведення ремонту чи реконструкції. За рахунок такого громадського обговорення старости привезли цілі списки потреб і пріоритетів, які лягли в основу при розробці плану соціально-економічного розвитку.

В найближчих планах Володимира Неграя – створити власне автотранспортне комунальне підприємство. Купити автобус та створити регулярне маршрутне сполучення між селами, а також, під це і підремонтувати дороги.

За словами голови, очікуються, що після 9 місяців роботи можна буде подивитися на перевиконання бюджету і тоді будуть остаточно оформлені плани на майбутнє. Наразі, доробляється план соціально-економічного розвитку, за яким в пріоритетах садики та школи (ремонт, санація, оснащення закладів), дороги, амбулаторії. Крім того, в громаді відбувається будівництво церкви.

Олександр Дудюк, консультант з комунікації Миколаївського відділення Асоціації міст України
 

 

Show Buttons
Hide Buttons