Первомайськ відмовив ВП ЮУ АЕС

Мешканці Первомайська відмовились дати згоду

на підвищення рівня Олександрівського водосховища

Мешканці міста Первомайська, що на Миколаїщині, в ході громадських слухань 3 червня одноголосно проголосували не давати згоди на підвищення рівня Олександрівського водосховища до 20,7 метра. Також громадськими слуханнями було прийнято рішення звернутися до депутатів міської ради Первомайська з тим, аби вони на найближчій сесії винесли рішення про непогодження проекту з підвищення рівня водосховища.

Громадські слухання у Первомайську були ініційовані самою громадою міста, до участі у слуханнях були запрошені як енергетики, так і представники різних екологічних організацій, зокрема, Національного екологічного центру України.

Це були унікальні громадські слухання, оскільки це саме той рідкісний випадок, коли одна з територіальних громад України скористалася своїми конституційними правами на самоврядування і сама організувала громадські слухання. Сподіваємось, що практика самостійного проведення громадських слухань громадами з важливих питань стане повсякденним явищем у нашій країні”, – зазначила координатор по роботі з місцевими громадами Національного екологічного центру України Тамара Харчилава.

Нагадаємо, на сьогодні мешканці ряду населених пунктів Миколаївщини, зокрема Богданівки, Олександрівки, Побужжя, відмовились погодити проект щодо підвищення рівня Олександрівського водосховища.

Проектом “Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС” передбачається підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м та збільшення корисної ємності до 72,6 млн. куб.м, з яких, серед іншого, для додаткового водоспоживання Южно-Української АЕС планується використати 7 млн.куб.м, для Ташлицької гідроакумулюючої електростанції – 14,4 млн.куб.м, компенсація безповоротних втрат (випаровування) складе 5,1 млн.куб.м.

За інформацією науковців, сумарний об’єм штучних водойм у басейні Південного Бугу вже зараз сягає половину стоку річки, а у дуже маловодні роки перевищує стік. За таких обставин неприпустимо збільшувати використання води на технічні потреби.

Контакти для додаткової інформації:

Національний екологічний центр України,
Тамара Харчилава,
координатор по роботі з місцевими громадами, 
тел. 068 515 33 80

Show Buttons
Hide Buttons