Південний Буг чекає дощу

Ось так зараз виглядає колись повноводний лівий рукав Південного Бугу в межах південної частини  Костянтинівки і Южноукраїнська.  Навіть  костянтинівські старожили не пам’ятають, коли ще річка була настільки  мілкою. Всяке було: бузька вода руйнувала прибережні споруди, зносила паромну переправу, у вирі весняної повені крутила розважальні плавзасоби, та так, що діти  врятувались тільки завдяки невеличкому клаптику суші, що залишилась посередині річки. Пам’ятаєте про рятівну вертолітну операцію, за якою, затамувавши подих, спостерігали сотні южноукраїнців?

А зараз можна дістатись  правого берега Південного Бугу навіть не замочивши ніг. Це реалії сьогодення.

BUG3

Кожного року ми бачимо, як літньої пори знижується рівень води в річці. Це природне, зрозуміле всім явище: інтенсивне випаровування, збільшений відбір води для поливу полів та городів, а ще  накопичення води в сотнях ставків, що створені в усіх областях, населені пункти яких наближені до русла Південного Бугу.

Ось вже який тиждень у нас бездощів’я – чекаємо на небесну благодать. Гадаємо, що спека зміниться рясними дощами і вони врятують нашу ріку, наповнять її живильною вологою на радість кожному з нас.

BUG2

І все ж. Постає питання, чому з року в рік міліє Південний Буг? Екологи мають багато пояснень з цього питання. Тут і замулені, в результаті людської діяльності, джерела, штучні водойми, що відбирають воду з річки,  забруднення побутовими відходами, які призводять до інтенсивного «заростання» берегів водоростями, незаконна виробнича діяльність в санітарній зоні річки, що призводить до замулення її русла і тому подібне. Як цьому завадити?

Відповідь проста: з почуттям відповідальності до збереження природних багатств для нащадків  користуватись принадами Південного Бугу.

Новый Город

Show Buttons
Hide Buttons