Приємні новини для ОТГ

Верховна Рада прийняла закон, яким міста обласного значення прирівнюються до ОТГ

Консультант з юридичних питань Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Лідія Віштал наступним чином прокоментувала прийняття Закону України № 6466 «Про приєднання громад, сіл та селищ до громад міст обласного значення».

«Верховна Рада ухвалили цей проект закону «Про внесення змін у закон про добровільне об’єднання територіальних громад», ‒ пояснила Лідія Віштал, ‒ За цим законом буде розблоковано процес приєднання громад до міст обласного значення. Відповідно, не потрібно буде проводити загальні вибори, а лише довибори у міську раду по тих населених пунктах, що приєднуються».

Консультант з юридичних питань пояснила, що для Миколаївської області ‒ це, в першу чергу, стосується міста Вознесенська, який провів вже всі процедури з Новогригорівською сільською радою і очікував призначення виборів. Із прийняттям цих змін до закону відкривається більш простий шлях для приєднання сусідніх сільських рад до Миколаєва, Первомайська, Южноукраїнська і Очакова.

«Це дуже важливий крок на шляху децентралізації, оскільки спрощує процедуру приєднання, ‒ впевнена Лідія Віштал, ‒ Це відкриє можливість містам переходити в статус ОТГ та приєднувати сільські ради, простіше швидше та економлячи кошти на загальних виборах».

Разом з тим, Лідія Віштал повідомила про неприємну новину. Сьогодні також розглядався Закон №2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування», який, нажаль, було відхилено.

«Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування» ‒ це новий та довго очікуваний закон. В ньому пропонувалося підняти і оклади, і ранги, і призначення, і дисциплінарні стягнення, і надати визначення самої служби в органах місцевого самоврядування, ‒ розповіла консультант з юридичних питань Миколаївського РВ АМУ, ‒ Без вирішення питання служби в ОМС неможливо вирішити такі нагальні питання кадрової політики та розвитку ОТГ».

На жаль, за словами Лідії Віштал цей законопроект був відхилений через те, що Президент наполягав внести власні поправки про запровадження конкурсу на призначення міськими головами кандидатур на заступників. Зараз діє система, що голова сам підбирає собі команду та пропонує заступників і сесія їх затверджує, а за внесенням Президента запроваджувався би конкурс. Через цю нестиковку законопроект було відхилено, а, оскільки, його вже був другий раз було заблоковано, то він вважається неприйнятим.

За оцінкою консультанта з юридичних питань Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України ‒ відтепер, треба прописувати новий закон, а це ще затримка у часі. Через що затримуєтеся повноцінний розвиток місцевого самоврядування. Разом з тим, прийняття змін в законодавство та надання містам обласного значення статусу ОТГ наддасть новий поштовх до реформи децентралізації.

Show Buttons
Hide Buttons