ПРО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАД

До депутата Миколаївської обласної ради генерального директора ВП ЮУАЕС Володимира Анатолійовича Лісніченка надійшло звернення від групи почесних громадян міста Южноукраїнська, котрі більшу частину свого життя віддали будівництву міста, ЮУАЕС та об’єктів гідрокомплексу.

У зверненні, зокрема, зазначається: «Останнім часом всіх небайдужих жителів міста турбує питання формування та роботи представницької та виконавчої гілок місцевої влади. Взаємовідносини між міською владою і ЮУАЕС сьогодні не найтепліші, а представників містоутворюючого підприємства в нинішній каденції досить мало, тож і не дивно, що часто інтереси АЕС не знаходять підтримки в сесійній залі».

Та і насправді, з часу заснування міста і до останніх виборів в представницькому органів влади більше 50 відсотків депутатського корпусу завжди було працівників ВП ЮУАЕС.

Голоси депутатів не залежали від амбіцій мера, і рішення рад тих скликань були поміркованими. Починаючи з 2015 року, кого в раді тільки немає, але майже немає працівників АЕС (їх всього чотири депутата).

Також дуже турбує почесних громадян міста питання політичної та економічної освіти представників громади, їх патріотизм по відношенню до рідного міста, до людей, які за них проголосували. Вони виказали великі сумніви щодо спроможності чинного складу депутатського корпусу адекватно розпоряджатися бюджетом міста і спрямовувати його саме на нагальні потреби жителів.

«Ми просимо Вас допомогти, – йдеться у зверненні, – провести об’єднання громади міста з громадами Костянтинівки і Бузького та Іванівки й Олексіївки. Це надасть велику допомогу дачним кооперативам, в яких більше  чотирьох тисяч експлуатаційників АЕС (в Іванівці та Олексіївці) та більш ніж дві тисячі будівельників (у Бузькому). Більше 70% мешканців селища Костянтинівка – це працівники АЕС, які після виходу на пенсію викупили садиби та побудували там нові будинки, а квартири віддали дітям,  які працюють зараз на АЕС. Це допоможе в будівництві доріг до дачних масивів та знизить тарифи на перевезення в межах міської території.

Залишати все на самоплив буде невірно. Тому напрошується питання: що робити? А зробити, на нашу думку, необхідно наступне: провести в місті референдум чи репрезентативне опитування щодо об’єднання громад. Це змусить владу провести вибори цієї осені, а не чекати ще чотири роки».

Філонок П.О., Корчагін Л.М., Маєвський В.C., Пташник Р.Й., Форостенко О.Б., Мельник Д.Г., Лужанський М.Н., Стулін М.К.

(«Енергетик», 20 квітня 2017 р.)

Show Buttons
Hide Buttons