Про об’єднання громад

Перспективний план об’єднання громад у Миколаївській області затверджено Кабміном

Така інформація була підтверджена на публічній дискусії по децентралізації, яка проходила 9 вересня у Миколаєві. Організатором виступив швейцарсько-український проект по підтримці децентралізації в Україні “DESPRO”, Міністерство регіонального розвитку та Миколаївський Офіс реформ. Учасниками були голови сільських та селищних рад, голови райадміністрацій, громадські активісти та представники органів місцевого самоврядування.

Провідний експерт по реформі децентралізації та співрозробник відповідного законодавства  Юрій Ганущак підтвердив, що перспективний план Миколаївської області затверджений Кабміном. Однак, за виключенням Вознесенського та Новобузького районів. «Я сам роблю аналіз та надаю свої висновки по кожній області та по кожній громаді міністерству. Перспективний план по цим двом районам треба переробити», – сказав Юрій Ганущак. Разом з тим, він підкреслив, що перспективний план об’єднання  Миколаївської області, який підготовлений робочою групою та Офісом реформ, однин з найкращих в Україні.

Представник Міністерства регіонального розвитку Ліля Попова також зазначила, що перспективний план було пророблено досить ґрунтовно, а те, що це відбувалося у такі стислі терміни, говорить про високий фаховий рівень розробників та розуміння бачення з боку держави.

Директор Офісу реформ Валентин Бойко у своєму виступі пояснив, що по Вознесенському та Новобузькому району відхід від методики при створенні перспективного плану відбувався через місцеві політичні особливості. «Коли після виборів пристрасті згаснуть – нам буде треба сідати і доробляти плани майбутніх громад», – сказав Валентин Бойко.

Таким чином, з 32 громад, запланованих перспективним планом у Миколаївській області, Кабмін затвердив 28. Експертно пропонується не ділити Новобузький район на 2 громади, а створити 1 потужну громаду на базі району. Вознесенцям пропонується об’єднатися також у одну громаду з центром у самому Вознесенську.

Голова Вознесенської районної адміністрації Наталя Баланюк жваво обговорювала з Юрієм Ганущаком ситуацію по Вознесенському району. В процесі дискусії, за участю Валентина Бойка, дійшли висновку, що треба прорахувати утворення в районі 3 громад: Вознесенської міської та Олександрівської і Дорошівської сільських. «У будь якому разі, залишати нинішню «громаду-бублик» недоцільно», – підкреслив Юрій Ганущак.

 За публікацією офіційного сайту облдержадміністрації.

Show Buttons
Hide Buttons