Прокуратура повідомляє

Щодо ситуації навколо Олександрівського водосховища

На одному із місцевих Інтернет-видань з’явилася інформація про нереагування прокуратури на факти незаконного рибного промислу в Олександрівському водосховищі. З цього приводу повідомляємо наступне.
Прокуратурою Арбузинського району здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом незаконного рибного промислу в Олександрівському водосховищі (ч.1 ст.249 КК України).
Установлено, що 25.11.2015 до Арбузинського відділення поліції надійшло телефонне повідомлення від мешканця міста Южноукраїнська про те, що поблизу с. Бузьке Арбузинського району невстановлені особи здійснюють незаконний вилов риби на території Олександрівського водосховища.
Відовідні відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування.
З метою забезпечення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування у кримінальному провадженні процесуальним керівником надано письмові вказівки.
Окрім того, за фактом незаконного вилову риби поблизу смт. Олександрівка Вознесенського району 25.11.2015 Вознесенським відділом поліції розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.249 КК України.
5 грудня активісти провели акцію, протестуючи проти вилову риби у водосховищі. Від зустрічі з представником прокуратури, який знаходився на місці події, вони відмовились.
Після зустрічі активістів з представниками ТОВ КООП «АНТИНА», останні припинили вилов риби до проведення перевірки законності надання дозволу на вилов риби в Олександрівському водосховищі.
Водночас роз’яснюємо, що органи прокуратури України на цей час не уповноважені здійснювати нагляд за додержанням і застосуванням законів, у тому числі з питань законності вилову водних живих ресурсів. Державний контроль у вказаній сфері покладено на органи рибоохорони та екологічної інспекції.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває.
Прес-служба прокуратури Миколаївської області

Show Buttons
Hide Buttons