Щодо паризької зустрічі

ПОРОШЕНКО РОЗСТАВИВ КРАПКИ НАД “I” ЩОДО ПАРИЗЬКОЇ ЗУСТРІЧІ

Президент України Петро Порошенко оприлюднив звернення, в якому розставив крапки над “i” у поверненні Донбасу.

Про це інформує прес-служба глави держави, повідомляє  http://www.ukrinform.ua.

“Після кількох важливих міжнародних поїздок, в яких вирішувалося питання, як досягти миру в Україні, я нарешті, приземлився в Києві. Бачу, як багато хто з різних причин на біле каже “чорне”; збиває людей з пантелику, кличе на манівці. Відчуваю, що є потреба розставити крапки над “i”, – зазначив Порошенко.

За його словами, “найбільш промовистим результатом є тиша, яка протягом останнього тижня, – попри окремі провокації бойовиків, – встановилася на Донбасі. Вперше за півтора роки в більшості днів не стріляють, навіть з пістолетів”.

“Ще з 29 серпня запроваджено режим двостороннього припинення вогню. Сталого ж характеру цей режим набув лише завдяки зустрічі в Парижі. Нам вдалося змусити ворога погодитися на відведення озброєнь від лінії зіткнення”, – наголосив Президент.

Порошенко також зазначив, що спільними скоординованими зусиллями зі США, Німеччиною і Францією “ми таки добилися від Росії зобов’язання не проводити псевдовибори в окупованих районах 18 жовтня та 1 листопада”.

“Разом з припиненням вогню і досягненням перемир’я це не лише дає шанс продовжити зусилля з політико-дипломатичного врегулювання. Таке рішення дозволяє уникнути воєнної ескалації. Минулорічні псевдовибори – нагадаю, хто забув, – спровокували повномасштабне відновлення бойових дій”, – підкреслив він.

“Ангела Меркель, Франсуа Олланд, Барак Обама і я чітко дали зрозуміти Путіну, що вибори на окупованих територіях мають відбуватися лише за українським законом. Проведення такої кампанії тісно пов’язане із виведенням російських військ та військової техніки, роззброєнням бойовиків та відновленням українського контролю над державним кордоном України з Російською Федерацією”, – додав Президент.

Вкрай важливою, за словами Порошенка є й домовленість посилити місію ОБСЄ. Відтепер вона має отримати гарантований доступ не лише до тих окупованих територій, які прилеглі до лінії зіткнення, але на усю їхню глибину: “Вперше моніторингова місія ОБСЄ отримає доступ до українсько-російського кордону. Це, до речі, перший крок до його повернення під український контроль”.

Крім того, за словами Президента, не мають бути позбавлені права обирати місцеву владу на Донбасі українці, які внаслідок російської агресії стали біженцями. “Так само маємо забезпечити участь українських партій та відновлення на окупованих територіях повноцінного українського теле- та радіомовлення”, – зазначив він.

Show Buttons
Hide Buttons