Швейцарці проти відмови від АЕС

Громадяни Швейцарії на референдумі 27 листопада висловилися проти поетапної відмови від атомних електростанцій.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Swissinfo.

«Результати голосування, проаналізовані за замовленням швейцарської національної громадської телерадіокомпанії SRG SSR інститутом gfs.bern, показують, що законодавча ініціатива «Про поетапну відмову від атомної енергії» була відхилена більшістю у 53,9% голосів», – йдеться у повідомленні.

Видання повідомляє, що про це заявив в інтерв’ю швейцарському національному німецькомовному громадському телеканалу SRF директор інституту gfs.bern Клод Лоншан.

«Сьогодні у нас явно буде негативний результат «, – підкреслив відомий швейцарський соціолог.

Swissinfo відзначає, що вже напередодні референдуму опитування, проведені інститутом, показали, що кількість виборців, які виступають за ухвалення ініціативи, і відкидають її, практично однакова.

Втім, невелику перевагу мали ті, хто схвалював пропозиції, сформульовані в ініціативі.

Варто нагадати, що автори ініціативи про відмову від АЕС вимагали закрити швейцарські атомні електростанції – а вони покривають у середньому 35% потреби Швейцарії в електроенергії – найпізніше через 45 років їх експлуатації.

Якби громадяни проголосували за підтримку ініціативи, то в 2017 році повинні були б бути закриті АЕС Бецнау I і II в кантоні Ааргау і АЕС Мюлеберг в кантоні Берн, а також відповідно до 2024 і 2029 рр. атомні електростанції в містах Гесген (кантон Золотурн) і Ляйбштадт (кантоні Ааргау).

Читайте більше тут: http://zik.ua/news

Show Buttons
Hide Buttons