У сусідів вибори, у нас – розбрат

 Центральна виборча комісія оголосила про проведення 18 грудня 2016 року виборів у 14 об’єднаних територіальних громад Миколаївської області, які успішно пройшли реєстрацію  в області і підтримані Кабміном.

Офіційне повідомлення про це міститься на офіційному сайті ЦВК в постанові №437 від 7 жовтня 2016 року. Дослівно  постанова звучить так: «Центральна виборча комісія постановила призначити на неділю, 18 грудня 2016 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів».

В списку ОТГ, що створили жителі Миколаївщини, першим представлена  Благодатненська об’єднана територіальна громада Арбузинського району.

До її складу увійшли:

Благодатненська сільська рада (с. Благодатне), Воєводська сільська рада (с. Воєводське), Новогригорівська сільська рада (с. Новогригорівка), Рябоконівська сільська рада (с. Рябоконево), Садівська сільська рада (села: Садове, Виноградний Яр, Зелена Поляна, Новомихайлівка), Семенівська сільська рада (села: Семенівка, Булацелове,  Остапівка). Виборцям належить обрати Благодатненського сільського голову.

Слід побажати новоутвореній громаді успішного старту і доречно зазначити, що до утворення Миколаївської області в нинішніх межах, село Благодатне було районним центром Одеської області, навіть в приблизно такому ж складі, як зараз утворено об’єднану територіальну громаду.

А що ж в Южноукраїнську?

Всім  відомо, що ще минулого року в місті, в Костянтинівці, в Іванівці, в Бузькому і навіть в Семенівці проводились збори громадян,  на яких визначалась територіальна приналежність населених пунктів до Южноукраїнської міської об’єднаної територіальної громади. На скільки пам’ятаю, то жителі Южноукраїнська схилялись до об’єднання з Костянтинівкою і Бузьким в територіальних межах Южноукраїнської міської територіальної громади. Навіть  розрахунки проводились, визначався керівний склад громади і, здається, навіть міська рада прийняла відповідне рішення.

Та ось в жовтневій пам’ятці від міськради  повідомляється, що ситуація кардинально змінилась – новий депутатський корпус і міський голова заперечують об’єднанню громад.  Вияляється, що «Логіку такого об’єднання складали, принаймні в понад п’ять тисяч дачних ділянок  наших містян на територіях сусідніх сіл та обіцянка отримати додаткові землі в розпорядження нової громади. Пропозиції міста, надані в ОДА і облраду ще в грудні 2015 р, в державних гарантіях такого не простого для «атомного» міста об’єднання з його власними проблемами не почуті. Надалі вони з’ясувались занадто вагомими. Южноукраїнці не бажають об’єднуватись без гарантії користі, про що свідчать опитування понад двох тисяч містян.

Якщо і об’єднуватись, то тільки за концепцією і програмою Уряду, яка передбачить рішення боргів міста, робочі місця для  працевлаштування, перш за все, працюючих на АЕС (від тисячі нових робочих  місць), які вже в ближчі  12 – 15 років знадобляться з огляду на часткове закриття енергоблоків АЕС та скорочену чисельність працюючих на нових блоках в заміну відпрацювавших свій ресурс, коли буде відомо про землі для нової громади та інше».

Що ж виходить. Державна програма, яка має фінансову підтримку, зорієнтована на всебічний розвиток громад і схвалена Президентом, Верховною Радою, Кабінетом міністрів, в окремо взятому Южноукраїнську виконуватись не буде? А міська влада, щоб зрушити проблему державної ваги, чекатиме спеціальну програму Уряду?

 А може, справа у виборах, які мають відбутись у новій об’єднаній  територіальній громаді?

А. Ніколаєв,  /Новый Город.

Show Buttons
Hide Buttons