Україна може пережити ще кілька землетрусів

Суботній землетрус налякав українців. Особливо відчули його на Одещині. Бо сусідню румунську зону Вранча струснуло аж на п’ять балів. Поштовхи ж силою до чотирьох балів дістались навіть столиці.  Це був найсильніший землетрус у цьому регіоні за останнє десятиліття, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень. Його магнітуду оцінюють у 5,6 бала. Лише за два бали – до непоправного.

Майже восьмибальний землетрус у березні 1977 року вбив 1600 людей і пошкодив майже 9 тис. будинків. Цього разу минулося без жертв. Схожих за сейсмічною активністю регіонів у світі три – гори Гіндукушу на кордоні Афганістану та Пакистану, океанічне дно поблизу островів Тонга та зона Вранча на стику Південних та Східних Карпат. І коли трусить їх, поштовхи йдуть у південно-східному напрямку – через Молдову на Одещину і далі до Києва.

Землетрус – стихія підступна. І страшний він тим, що непередбачуваний. Цього разу українцям, зокрема одесситам, можна сказати пощастило – відбулися переляком. Та що довше сейсмічне затишшя, то сильнішим буде наступний землетрус. А він буде обов’язково. От тільки коли трусоне на максимальні вісім балів, ніхто не береться передбачити. Утім сейсмологи кажуть, що в найближчі дні Україна може пережити ще кілька таких струсів.

Ольга Нескородяна, ТСН  

Show Buttons
Hide Buttons