Вибори в Арбузинській ОТГ

ЦВК призначила вибори в Арбузинській селищній об’єднаній територіальній громаді

Центральна виборча комісія України 13 жовтня розглянула та затвердила проведення перших виборів ще у двох об’єднаних громадах Студенківської сільської у Київської області та Арбузинської селищної у Миколаївської області. Постановою ЦВК № 222 від 13.10.17 призначено перші вибори в ОТГ, які відбудуться 24 грудня цього року.

Майбутню Арбузинську селищну територіальну об’єднану громаду складатимуть: Арбузинська селищна рада (смт Арбузинка, села Вишневе, Полянка), Новокрасненська сільська рада (село Новокрасне). Мешканці цих населених пунктів обиратимуть голову та спільну раду об’єднаної громади.

Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України разом з робочою групою Арбузинської селищної та Новокраснянської сільської рад доклали багато зусиль за для утворення цього об’єднання у відповідності до Конституції України, закону «Про добровільне об’єднання громад» та інших нормативних актів.

Нагадаємо, що з минулого року в Арбузинському районі вже створена та успішно розвивається Благодатненська сільська ОТГ. Експерти АМУ сподіваються, що приклад райцентру ‒ Арбузинки спонукатиме до приєднання до неї тих сільських рад, які залишилися.

«На жаль не всі сільські ради зголосилися йти на створення об’єднаної громади з центром в Арбузинці, ‒ пояснює ситуацію регіональний консультант з юридичних питань Лідія Віштал, ‒ Але ми очікуємо, що невдовзі відбудеться добровільне приєднання цих сільських рад. Що можливо вже за більш прощеною схемою та відповідним законом».

Таким чином, у Миколаївській області перші вибори пройдуть 8 об’єднаних громадах: 29 жовтня – у Новополтавській, а 24 грудня ‒ в Арбузинській, Березанській, Володимирівській, Казанківській, Прибузькій, Радсадівській та Широківській.

Show Buttons
Hide Buttons