ЗА КРОК ДО ОБ’ЄДНАННЯ

Вознесенськ ділиться з Южноукраїнськом власним досвідом приєднання громад

11 жовтня у місті Вознесенську відбувся круглий стіл з питання вивчення досвіду приєднання Новогригорівської сільської ради до міста Вознесенська. В заході, який відбувався в будинку-музеї відомого графіка Євгена Кібріка, взяли участь представники Южноукраїнської міської ради, Костянтинівської селищної ради, предствники Центру розвитку місцевого самоврядування та Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.

Южноукраїнська міська рада та Костянтинівська селищна рада, які за спрощенною процедурою розпочали процес об’єднання громад через приєднання до міста обласного значення, зацікавлені досвідом свого сусіда у цій сфері ‒ Вознесенської міської ради. Тим більше, що Вознесенський досвід став одним з перших в Україні. Нагадаємо, що міста Вознесенськ і Южноукраїнськ є містами обласного значення та членами Асоціації міст України.

«Об’єднання шляхом приєднання і не втрачати час, ‒ так визначив стретегію розвитку самоврядування Вознесенський міький голова Віталій Луков, ‒ Завдяки приєднанню можна вирішувати питання подальшого розвитку міста: виділення ділянок під житлове будівництво, під цвинтар, під торгівлю. Треба об’єднуватися, поки є добровільність, оскільки можна домовитися як в сім’ї. Тому, що коли цього вже не буде, то наріжуть як захочуть».

Вознесенський міський голова Віталій Луков та секретар міської ради Лариса Торжинська на круглому столі розповіли про етапи приєднання, а також обговорили з присутніми всі нюанси, з якими може зіткнутися Южноукраїнська громада під час об’єднання.

Зокрема, Віталій Луков розповів про складні відносини з районом і висловив свій жаль, що не вдалося приєднати до Вознесенська весь район. За його оцінкою, Южноукраїнськ знаходиться у набагато кращих умовах, ніж Вознесенськ. Він відрізняється від Вознесенська і за надходженнями в бюджет, і за тим, що на його базі немає районного центру. «У вас ідеально ділиться район на дві частини, де були б дві об’єднані громади. Одна з центром в Южноукраїнську, друга з центром в Арбузинці. В Южноукраїнську все вже є і лікарня, і адміністративні послуги», ‒ підкреслив Вознесенський міський голова.

Віталій Луков сказав, що дуже вдячний Новогригорівському сільському голові, а тепер вже в.о. старости Людмилі Цоні за тісну співпрацю. Він пояснив, що Вознесенськ пройшов дуже складний шлях об’єднання, ще за першою редакцією закону про добровільне об’єднання громад, але тоді об’єднатися не вдалося. Він сказав, що за бажанням обох сторін об’єднання відбувався плідній діалог, результатом якогу столо перше в країні приєднання до міста обласного значення.

Віталій Луков розвіяв побоювання заступника Костянтинівського селищного голови Ігоря Латія щодо до того, що місто може поглинути всі ресурси тих громад, які приєднуються. Стосовно Новогригорівської сільської ради він визначив стосунки наступним чином: «Ми не розширюємо межі міста Вознесенська. В нас є місто і два села. Ми не обмежуємо їхньої автономії. Є домовленість з Новогригорівською сільською радою, що левова частка коштів, які вони заробляють ‒ в них і залишається».

Заступник Южноукраїнського міського голови Олександр Кольчак поскаржився, що не всі депутати  Южноукраїнської міської ради підтримують приєднання. Віталій Луков поділився досвідом комунікації, в тому числі із мешканцями громади. На його думку голові нема проблем спілкуватися з громадою, головне денести, що їх інтереси були враховані.

Також, присутні обговорювали медичну реформу в контексті децентралізації та вибудові надання якісних медичних послуг на рівні міст. Секретар Вознесенської міської ради Лариса Торжинська та керівники структурних підрозділів відповіли на запитання щодо процедури приєднання, вирішення кадрових питань, балансування бюджету, організаційні питання. В цілому, захід був інформативно насичений, а гості подякували Вознесенській міській раді за його проведення.

Олександр Дудюк, консультант з комунікації Миколаївського РВ АМУ

Show Buttons
Hide Buttons