ЗБЕРЕЖЕМО ДЛЯ НАЩАДКІВ

Територія Побужжя багата цінними історичними фактами діяльності людей різних поколінь. Зокрема, в Костянтинівці чи не основним промислом було добування граніту й виготовлення різних предметів для домашнього вжитку, для промислового застосування в будівництві, архітектурному оздобленні будинків, вулиць, виготовленні пам’ятників. І зараз в селищі, особливо на його околицях, можна знайти цікаві вироби місцевих  майстрів обробітку граніту.

Наприклад, на західній околиці Южноукраїнська ще залишились останки кам’яних огорож між садибами (мурів) з ознаками ручного обробітку. Це залишки сільського костянтинівського поселення, яке втрачено через розширення будівництва меморіального комплексу.

Ще зо два десятки років тому тут господарювали селяни у своїх помешканнях, а вулиця на семи вітрах звалась Гардовою, про яку зараз нагадують лише фрагменти кам’яних парканів. Зараз ця територія занедбана. А можна  було б облаштувати її під  виставкову композицію, присвячену історії традиційного місцевого ремесла – виготовлення виробів з костянтинівського граніту.

Під відкритим небом можна розмістити традиційні кам’яні вироби: корита для напування тварин, жорна для перемелювання зерна на борошно, облицювальні плити, бордюрні вироби тощо. Таким чином можна цю територію привести до унікального оглядового майданчика і зберегти для нащадків історичні свідчення минулого. А допомогти у створенні унікальної експозиції можуть працівники Костянтинівського гранітного кар’єру, які мають величезний досвід обробітку граніту.

Show Buttons
Hide Buttons