ЗВІТ О.ПАЛІЯ НЕ ЗАТВЕРДЖЕНО

ЗВІТ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ НЕ ЗАТВЕРДЖЕНО

Минулої п’ятниці відбулася чергова 24 сесія районної ради.  Голова районної державної адміністрації   О.В. Палій звітував  перед депутатами про  виконання Програми економічного і соціального розвитку Арбузинського району та делегованих повноважень за попередній рік.

Доречно зауважити, що вже не вперше виносилось дане питання на пленарне засідання, що має законну підставу, однак  керівник виконавчої влади зволікав з цим. Емоційними були запитання до доповідача. Стосувались вони  незадовільного стану доріг в районі, оптимізації малокомплектних шкіл,   лікарняних ліжок в центральній районній лікарні,  дорого вартісної заміни вікон в школах району,  неякісного забезпечення вугіллям навчальних закладів.

Особливо багато думок було висловлено стосовно ремонту районного будинку культури,   і щораз потребує довиділення  немалих коштів.  Неприглядною є ситуація взаємовідносин між головою РДА та начальником районного відділу культури  в даній ситуації. Неузгодженість дій, взаємні звинувачення довелось почути цього разу на сесії.

Конкретні зауваження до доповідача були з боку голови районної ради В.М. Кошетаря. І на засіданнях профільних комісій, і частково на сесії він зазначив, що питання оптимізації малокомплектних шкіл в районі з боку виконавчої влади як слід не вивчалось. В результаті ні педагогічні колективи, ні батьки не були налаштовані на їх закриття. Не всі вчителя отримали відповідні робочі місця. Підвезення учнів до місць навчання ( наприклад, у Бузькому) організовується неякісно: непоодинокі випадки, коли діти добираються на навчання пішки, бо ламається автобус. Не весь транспорт облаштований відповідно до вимог. Подібна ситуація і  в галузі охорони здоров’я. Попереднє керівництво теж до цього питання підійшло не зважено. Однак, завдяки правильній позиції депутатського корпусу вдалося перешкодити закриттю реанімаційного відділення. Що стосується доріг в районі – стан їх кричущий. В минулому році з районного бюджету виділялись кошти  в сумі  2,7 мільйона гривень на умовах співфінансування, але роботи не виконано. Депутати в той час прискіпливо підійшли до їх виділення, підготовчих робіт (актування), але роботи не виконано. І акумульовані гроші довелось повертати сільрадам, що в свою чергу внесло незручності на місцях. Хоч голова РДА запевняв тоді, що все буде зроблено і на належному рівні.

В.М.Кошетар також  зазначив, що заміна вікон в деяких навчальних закладах (Садівська, Арбузинська №1 загальноосвітні школи) виконана неякісно. Викликає тривогу забезпеченість неякісним вугіллям. Так в установи освіти його завезено на суму 2,2 мільйона гривень. Однак в класах  належної температури не було, діти хворіли.

Сьогодні стоїть питання створення опорної школи в районі. Виникла проблема з Арбузинською ЗОШ №1. Чому? Знову ж таки, робота з батьками , вчителями не проводилась. Голова РДА не зустрічався з ними. Надалі незрозуміла ситуація складається і з Новоселівською ЗОШ, яку О. Палій знову ж таки не відвідував.

Як зазначив голова районної ради, незрозумілою до цього часу залишається ситуація з виділенням  коштів у сумі 1,2 мільйона гривень  на спорудження спортивного приміщення  в Арбузинській ЗОШ №1. Не маємо ми ні документації, ні  виконаних робіт.

Одним словом, питань  до доповідача було немало і не всі відповіді на них задовольнили присутніх. В результаті  – звіт голови райдержадміністрації не затверджено.

Інф.: http://arbyzunka.mk.ua

Show Buttons
Hide Buttons