ДІАМАНТИ БУЗЬКОГО БІОСФЕРНОГО ЯДРА

ДОВІДНИК

найцінніших територій та об’єктів

в межах Арбузинського, Доманівського районів Миколаївської області та м. Южноукраїнськ

Бузько-степове біосферне ядро національної екомережі знаходиться в північно-західній частині Миколаївської області. Його ключовою територією є Гранітно-степове Побужжя — долина річки Південний Буг з її степовими схилами, гранітними кручами та прилеглими плакорами.

Це одна з найстаріших ділянок суші в Європі, яка не поринала у морські глибини десятки мільйонів років. За цей час тут сформувалась унікальна біота, а бурхлива, мов вода на бузьких порогах, історія виховала самобутню культуру, залишивши пам’ятки світового значення.

Вже сьогодні у Гранітно-степовому Побужжі знайдено сотні визначних археологічних об’єктів, тисячі видів живих організмів, унікальні геологічні утворення. А скільки їх, чию красу ще не відкрито, чекає свого часу? Та люди часто не розуміють величезної цінності “діамантів” й поступово руйнують їх — добувають граніти, розорюють схили, створюють водосховища.

Довідник покликаний познайомити місцевих жителів, державних службовців, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських діячів, школярів, студентів з територіями та об’єктами, які є нашим природним спадком, гордістю України та мають бути збережені для нащадків.

http://necu.org.ua/wp-content/uploads/2009/01/gardbook.pdf

Show Buttons
Hide Buttons