НАРОДЖЕНА ПІД ЗІРКОЮ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Минулої середи нарешті постукала нам у віконце зима. Дерева в лісосмугах, рілля, посіви озимих  покрились памороззю, яка казково виблискувала під променями яскравого, однак, прохолодного сонця. А на підвіконні цвірінчать горобці, ніби благаючи зиму не поспішати з хуртовинами та морозами, а за склом, у кабінеті Тамари Іванівни Трюхан – головного бухгалтера ПраТ «Оберіг», тепло, затишно, квітнуть орхідеї, фіалки та заморські антуріуми.

Т.І. Трюхан-2.

Раніше мені говорили семенчани, що  Тамара Іванівна не тільки любить квіти, а й зробила їх своєрідною персональною візитною карткою, де вона – там завжди квіти. Їх розмаїття  квітне на подвір’ї  Трюханів від ранньої весни до пізньої осені.  А чоловік Тамари Іванівни, Василь Іванович, під великим секретом повідомив, що на території їхнього помешкання тільки троянд близько 90 кущів, а інших квітів і не перелічити… А ще  Тамара Іванівна полюбляє експериментувати з декоративними деревами. Здавалося б, при такій любові до квітів саме час стати ландшафтним дизайнером  (найбільш популярна професія сучасності), однак точні науки взяли верх над романтичним захопленням, Тамара Іванівна опанувала професію бухгалтера-економіста і тепер вдало поєднує захоплення для душі з відповідальністю професії головного бухгалтера. Однак все по порядку.

Вона народилась  під зіркою Святого Миколая, 22 грудня 1955 року в селі Тернувата Кривоозерського району.  Після закінчення школи навчалась в Ананівському сількогосподарському технікумі, де й отримала спеціальність «бухгалтер-економіст». В 1974 році молодого спеціаліста радо зустрічали в Іванівці Арбузинського району, з направленням на посаду економіста колгоспу «Зорі Кремля». Наполегливо працювала протягом семи  місяців, поки не розпочалась чергова реконструкція в сільськогосподарській галузі – наступив період укрупнення господарств.

В 1975 році було прийнято рішення про приєднання колгоспу «Зорі Кремля» до Семенівського господарства ім. Леніна,  який на той час очолював відомий в районі і за його межами керівник Є.О. Крикуненко. Центральна садиба об’єднаного господарства була в Семенівці, тому й довелось Тамарі Іванівні разом з призначенням економістом колгоспу ім. Леніна  змінити адресу проживання. З 1975 року мешкає  в Семенівці.  Тут 1 червня того ж року відбулось весілля з Василем Івановичем  Трюханом, з яким познайомились ще в «Зорях», де він очолював зоотехнічну службу господарства.  Тепер разом працюють в одному  дружному колективі вже протягом 40 років. Виховали двох талановитих синів: старший закінчив Полтавську медичну академію,  працює у Миколаєві, а менший, після закінчення Мигіївського сільськогосподарського технікуму, трудиться керуючим у товаристві.  Разом виховують двох внуків.

Щоденно біля невеличкої кімнатки, що визначена робочим місцем головного бухгалтера, людно: працюють її підлеглі бухгалтери, тут  звіряють дані головні спеціалісти й метушаться приїжджі, вони часті гості в Семенівці, бо тут не лише привітні люди, а й вигідні ціни на сільгосппродукцію місцевого господарства. Про Тамару Іванівну розповідають із захопленням, цінують її обізнаність у ринкових відносинах і відзначають високу оперативність у прийнятті  важливих рішень, що важливо для бізнесу.

І все ж, по протекції керівника товариства О.О. Чебана, вдалося потрапити  без черги  до кабінету головного бухгалтера. Розмова з керуючим фінансами тривала всього кілька хвилин і торкалась виробничої діяльності, економічних важелів розвитку. Вже наостанок говорили про найважливіше, про стосунки в колективі, про життя і надію, що воно буде кращим для всіх односельчан і, звичайно ж,  для  Тамари Іванівни.

DSC00299

Вона цінує колективізм у роботі. Спеціалісти Л.Ю. Баланюк, З.В. Денисюк, Л.М. Пилипенко, В.А. Угріна, Л.В. Бойко, В.Д. Фурса працюють під її началом тривалий час. Одна команда: злагоджена,  професійна та передбачувана. А без цього нікуди в жіночому колективі. Все вирішується тихо, спокійно, без галасу.  І це заслуга Тамари Іванівни, яка зуміла створити дружну бухгалтерську сім’ю, здатну виконати всі завдання керівництва.

А секрет згуртованості колективу в тому, що головний бухгалтер  організовує для колективу колективні походи. Ні – ні не на природу, до Південного Бугу, а в культурні заклади обласного центру, на триденний морський відпочинок до Чорного моря та інші цікавинки для життя, які надовго залишаються в пам’яті. А ще колеги по бухгалтерії завжди разом зустрічають свята, відзначають в колективі дні народження і полюбляють колективний спів. Ось такий він, колектив бухгалтерії ПрАТ «Оберіг», з талановитим сучасним керівником Т.І. Трюхан.

І про сокровенне. Про малу Батьківщину. Тамара Іванівна відзначає, що останнім часом Семенівка  все більше набуває сучасного вигляду: добре облаштовані будинки, прикрашені подвір’я, все більше порядку на вулицях і біля  місцевих закладів. Все це  завдяки тому, що в селі працюють всі необхідні державні й громадські установи, а також відчутна підтримка з боку господарства, державних органів, турбота про ветеранів, пенсіонерів. Більшість семенчан схвалюють прийняту програму реформування  колишнього колгоспу і мають від цього певний зиск. Село має перспективу.

Однак не у всіх селах така ситуація. З болем у серці говорить Т.І. Трюхан про своє рідне село Тернувата, що на Кривоозерщині. Воно все більше занепадає. І все тому, що ні сільської ради, ні адміністративних приміщень трьох фермерів, які поділили між собою колись колгоспну землю, немає. За підтримкою ні до кого звернутись, тому й покидає село молодь, залишаючи напризволяще людей похилого віку, які змушені таким чином доживати віку. Це болить. Важливо захистити села, пам’ятаючи, що саме з них розпочинається продовольчий добробут всієї країни.

Всього кілька годин перебуваючи в Семенівці, довелось почути від багатьох жителів села схвальні відгуки про  трудову й громадську діяльність Тамари Іванівни, про її чутливе материнське ставлення до дітей, про турботу про людей похилого віку і побажання довгих років плідної роботи на благо рідного села.  Вирішив окремі фрагменти співбесід у Семенівці донести до відома читачів «Нового життя».

Truxan-4

Олександр Олександрович Чебан – голова ПрАТ «Оберіг»:

–  Тамара Іванівна – надійний тил для керівника господарства. Дай, Боже, їй здоров’я, щоб вона ще могла працювати на своїй посаді й виконувати важливі функції. Бухгалтер у сучасному підприємстві – фігура дуже важлива. Раніше було простіше, нас підстраховували служби управління сільського господарства, інші структури. А зараз

бухгалтер сам на сам виходить на ринок з партнерами, з конкурентами, з іншими структурними підрозділами. Вона постійно вчиться, дружить з Інтернетом, вивчає спеціальні видання, аналізує ситуацію на ринку сільгосппродукції і товарів, яких потребує господарство, а також слідкує за змінами в законодавстві й нормативно-правовій базі – важливо, щоб господарство вписувалось у зміни, що відбуваються й відповідало вимогам сьогоднішнього дня.

Валентина Олександрівна  Артюх – ветеран праці, колишній заступник головного бухгалтера, має 41-річний досвід у бухгалтерській справі:

– Мені приємно про неї говорити.  З 1991 року працює головним бухгалтером, в той час я була заступником  головного бухгалтера і працювала до 1999 року під її керівництвом. Скромна жінка, свою роботу знає на «відмінно», всі її поважають. Робила довго економістом, душевна людина, завжди допоможе в роботі, талановитий організатор. Пам’ятаю той  період, коли на кожній фермі, тракторній бригаді та в інших підрозділах був персональний бухгалтер. Всього їх по господарству налічувалось 20 осіб, а ще  з десяток у центральній бухгалтерії. І в цьому колективі Тамара Іванівна знаходила до кожного свій персональний підхід, хто давав «збій» – навчала, а хто працював добросовісно – хвалила. Так і сформувався у нас дружний колектив, який і зараз дотримується встановлених традицій: робити все без поспіху, тихо, без метушні, щоб результат був хорошим для товариства. Завжди приємно зустрічатися з колишніми колегами по спільній діяльності.

Людмила Юхимівна Баланюк – бухгалтер:

– Я прийшла працювати, коли вже Тамара Іванівна була головним бухгалтером. Певний період була «під наглядом» головбуха і швидко зрозуміла, що це дуже уважна до колег по роботі людина, всі проблеми вирішуються в спокійній дружній обстановці, якщо щось не ладиться – Тамара Іванівна завжди допоможе. Весь наш колектив здружився, і ми зараз, як одна сім’я, що досягла злагоди, взаєморозуміння і підтримки. Сподіваємось цей життєвий досвід продовжувати на довгі роки.

Ttuxan-2

Настоятель Свято-Миколаївської церкви отець Валентин і матушка Тамара Тимощуки:

– Нам радісно привітати Тамару Іванівну Трюхан з Днем ангела. Знаємо її як активну, цілеспрямовану людину, що завжди подасть руку нужденному, допоможе й поділиться своїм надбанням. Її добрі справи завжди  спрямовані на розвиток села, благополуччя  семенчан. Приємно відзначити, що й церкві вона ніколи не відмовляє в насущних проблемах. Тому бажаємо їй  добра, благополуччя в родинному житті і Божої благодаті.

 

Ость така вона, Тамара Іванівна Трюхан – головний бухгалтер, громадський діяч, чуйний керівник, талановита людина в своїй професії та захопленнях.

 Анатолій Ненько, журналіст.

На фото: Т.І. Трюхан; колектив бухгалтерії ПрАТ «Оберіг».

Show Buttons
Hide Buttons