ЯКИЙ МЕР ПОТРІБЕН ЮЖНОУКРАЇНСЬКУ? Книжная полка НГ

Про це Інтернет-видання «Новый Город» запитує у своїх прихильників, жителів міста енергетиків та тих, хто тісними зв’язками в минулому чи в наші дні пов’язаний з ним. Розраховуємо на широке обговорення  цього питання, адже всім нам небайдуже, хто стане міським головою Южноукраїнська – наше благополуччя багато в чому залежить від його життєвої позиції, відданості рідному місту, прагнення зробити його найкращим на теренах всієї України.

Чекаємо на ваші повідомлення за електронною адресою: nginfo@ukr.net.

А для початку дискусії пропонуємо  познайомитися з думками з цього приводу редактора сайту.

Частіше в побуті міського голову звикли називати «мером». Це запозичене  слово  стало широко використовуватись і у ЗМІ, і в спілкуванні громадян. Хоч, відповідно до українського законодавства, посада очільника міста називається «міський голова», у нашому випадку – Южноукраїнський міський голова.

За період свого існування  наше місто чимало витримало баталій навколо цієї посади і, на жаль, більшість з них мали негативний окрас, тому зараз важко назвати голову, який залишив свій високий пост на грані підтримки і вдячності містян за виконану роботу. Тому на чергових місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня поточного року, нам важливо об’єднатись навколо кандидата, який вже зарекомендував себе в місті дбайливим господарем, чутливим до людських проблем, турботливим не про свій достаток, а про благополуччя міста, який зуміє навколо себе згуртувати для плідної роботи весь депутатський корпус і бачить ясну перспективу розвитку Южноукраїнська.

При визначенні кандидатури майбутнього міського голови слід врахувати особливості нинішніх місцевих виборів. Справа в тому, що обирати і голову, і депутатів доведеться за пропорційною системою. А це значить, що висувати кандидатів мають політичні партії, які офіційно зареєстровані  в місті. Тобто, щоб привести до влади свого кандидата на посаду голови, ініціатори повинні отримати від виборців максимальну підтримку й своїх кандидатів у депутати міськради. Інакше що то буде за голова, коли депутатами міськради стане більшість з інших партій. Знову розпочнеться «дерибан влади», який закінчується розбратом у роботі і взаємною недовірою. Не хотілося б знову наступати на відомі всім нам «южноукраїнські граблі».

Звичайно, хотілося б, щоб новообрана міська рада представляла якомога ширші верстви населення, щоб у  її складі були представники будинкових, квартальних, мікрорайонних комітетів (за їх утворення давно пора взятися), а не переважали представники крупних промислових підприємств. Зараз ситуація змінюється і місцева влада повинна бути найбільш наближена до вирішення проблем мешканців міста, а підприємства, їх трудові колективи мають свої повноваження для вирішення своїх негараздів.

І ще про майбутнього міського голову. Він має уособлювати  в собі одночасно повноваження трьох державних посадовців: міського голови, голови міської влади і голови міськвиконкому. На Заході такий підхід у формуванні органів управління місцевим самоврядуванням  різко критикується, у нас поки що це звична традиція. Тому міський голова має бути безмежно відданий міській громаді, щоб утримати в обіймах трьох норовливих коней.

Анатолій Ненько.

Show Buttons
Hide Buttons