Голова облради відвідала ЮУ АЕС

Южно-Українську АЕС відвідала голова

Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко

25 січня в рамках робочої поїздки по Доманівському району Южно-Українську АЕС відвідала делегація Миколаївської обласної ради на чолі з головою облради Вікторією Москаленко. Візит  відбувся на запрошення генерального директора ВП ЮУ АЕС Володимира Лісніченка.

Під час оглядової екскурсії гості побували в машинній залі та на блочному щиті управління другого енергоблока АЕС, де наразі триває планово-попереджувальний ремонт з перевантаженням палива, поспілкувалися з начальником зміни станції, повідомляє офіційний сайт енергокомплекса.

На зустрічі представників облради з очільником підприємства обговорювалися питання розширення повноважень органів місцевого самоврядування, реформування  медичної галузі, зокрема, створення на території області госпітальних округів, та ін. Володимир Лісніченко висловив занепокоєння долею спеціалізованої медико-санітарної частини, що забезпечує медичне обслуговування 7-тисячного колективу атомників та мешканців міста-супутника АЕС. Директор енергокомплексу переконаний, що на її базі, незалежно від підпорядкування, має бути створено окремий госпітальний округ з обов’язковим збереженням існуючого рівня медичного обслуговування, кількості лікарняних ліжок і робочих місць. Свої аргументи депутат обласної ради В.Лісніченко виклав у депутатському зверненні. Вікторія Москаленко пообіцяла взяти питання під особистий контроль.

Ішлося під час розмови й про об’єднання територіальних громад. Генеральний директор ВП ЮУАЕС повідомив, що на його адресу, як депутата облради, надійшло звернення селищного голови сусіднього з Южноукраїнськом селища Костянтинівка (межа між двома населеними пунктами проходить спільною вулицею Лермонтова).

Під час громадських обговорень мешканці міста та селища підтримали ідею добровільного об’єднання в Южноукраїнську міську об’єднану територіальну громаду, визнаючи, що це відповідає інтересам обох населених пунктів. Однак, на сьогоднішній день реалізувати бажання громад не вдається. Ускладнює ситуацію, на думку Володимира Лісніченка,  небажання міського голови Южноукраїнська Віктора Пароконного долучитися до вирішення питання.

На сторінках ЗМІ та під час зустрічей з представниками місцевих підприємств очільник міста неодноразово наголошував, що воно нині не на часі. Зі свого боку Вікторія Москаленко заявила, що ідею об’єднання цілком підтримує. «У обласної ради жодних заперечень з приводу об’єднання громад Южноукраїнська та Костянтинівки немає», – резюмувала вона.

Ділячись враженнями від відвідин АЕС, голова облради зазначила: «Ми вкотре впевнилися у високому технологічному рівні та чіткості організації робіт на цьому підприємстві. Переконана, що у атомників варто вчитися працювати».

Show Buttons
Hide Buttons