Громадські слухання в Арбузинці

Громадські слухання з обговорення питань безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС відбулись в Арбузинському районі

27 березня у великому залі засідань районної ради відбулися громадські слухання з обговорення питань обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС та матеріалів з оцінки впливів цієї діяльності на навколишнє середовище. Участь у громадських слуханнях взяла громада Арбузинського району: представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, депутатський корпус районної ради, голови сільських та селищних рад, актив територіальних громад району.
Робоча президія: головуючий – т.в.о. голови райдержадміністрації Олександр Палій, голова районної ради Віктор Захарченко; генеральний директор відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» державного підприємства НАЕК «Енергоатом» Володимир Лісніченко; заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з продовження терміну експлуатації, технології та інжинірингу Ігор Кравченко.
На початку громадських слухань Олександр Васильович зазначив, що питання продовження експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС є актуальним і особливо важливим, оскільки кожен житель 30-ти кілометрової зони переймається питанням впливу радіації на навколишнє середовище та забезпечення соціально-економічних компенсацій ризику від діяльності ВП ЮУАЕС для розвитку територіальних громад.
Лісніченко В.А. доповів по питанню продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 ЮУАЕС, а Кравченко І.В. повідомив присутніх щодо обґрунтування питання безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ЮУАЕС та оцінки вплину його експлуатації в надпроектний період на оточуюче.
За результатами проведених громадських слухань активом Арбузинського району одноголосно підтримано рішення подовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС, що є діяльністю загальнодержавного значення та дозволяє забезпечити енергетичну незалежність нашої держави.
В цілому учасники громадських слухань підтримують діяльність ДП НАЕК «Енергоатом» щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС за умови забезпечення належного рівня його безпеки та збереження соціально-економічних компенсацій ризику від діяльності ВП ЮУАЕС для населення зони спостереження, встановлених законодавством. Від громади надійшла пропозиція щодо збільшення відрахування до 2% від загального об´єму вартості виробленої продукції, яка направляється на соціальну компенсацію ризику населення.
Разом з тим, слід відзначити, що діяльність такого об´єкту, як АЕС, потребує постійного контролю з боку держави, а прийняття рішення про продовження проектного терміну експлуатації енергоблоку №1 Южно-Української АЕС має здійснюватися органом державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки на підставі глибокого та ретельного аналізу його обґрунтованості.

Також під час громадських слухань одноголосно прийнято звернення до Прем’єр-міністра України щодо забезпечення виконання вимог законодавства України щодо цільового використання збору на соціально-економічну компенсацію ризику населенню, яке проживає в зоні спостереження АЕС та прийняти рішення про виділення коштів з державного бюджету України та перерахування їх до обласних, районних, місцевих бюджетів зони спостереження ВП ЮУАЕС ДП НАЕК «Енергоатом».
Перед початком громадських слухань колектив художньої самодіяльності м.Южноукраїнська представив присутнім патріотичний проф-флеш «Україна – понад усе!».

За повідомленням офіційного сайту облдержадміністрації

Show Buttons
Hide Buttons