ПІДСУМКИ РОКУ

Вознесенська ОДПІ звітує про результати роботи за 2015 рік

Про підсумки роботи Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області за 2015 рік йшлося на зустрічі начальника Вознесенської ОДПІ Наталії Манжелей з представниками місцевих ЗМІ.

В першу чергу посадовець висловила подяку усім платникам податків, керівникам, головним бухгалтерам, підприємцям та громадянам  міста Вознесенськ та Вознесенського району за плідну співпрацю та реальний внесок кожного в загальну суму надходжень до бюджету.

Наталія Іванівна зазначила, що станом на 01.01.2016 року кількість суб’єктів підприємницької діяльності, взятих на облік у Вознесенській ОДПІ складає:

по місту Вознесенськ: юридичних осіб – 740; фізичних осіб – підприємців – 2815;

по Вознесенському району: юридичних осіб – 567; фізичних осіб – підприємців – 740.

За 2015 рік платники Вознесенської ОДПІ (враховуючи Веселинівське, Єланецьке та Новоодеське відділення Вознесенської ОДПІ) сплатили до Зведеного бюджету 305474,4 тис. грн.. Розрахункова база виконана на 111,6%.

Надходження до бюджетів всіх рівнів станом на 01.01.2016 р. від юридичних та фізичних осіб – підприємців м. Вознесенська склали 100837.9 тис. грн..; Вознесенського району – 62715,8 тис. грн..

Надходження до міського бюджету м. Вознесенська склали 58536.2 тис. грн. податків та зборів, до Вознесенського району надійшло 43473,8 тис. грн..

Основними джерелами надходжень від платників податків Вознесенщини були: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 54379,8 тис. грн., (зростання на  122,1%); земельний податок та орендна плата – 17787,8 тис. грн. (зростання 135,5%);  єдиний податок 4 група, який сплачується сільгосптоваровиробниками –4885,7 тис. грн. (сплата 2014 року – 273,9 тис.грн., зростання майже в 17 раз).

Надходження єдиного соціального внеску (ЄСВ) перевищили минулорічні показники на 19313,5 тис. грн. та склали 282914,0 тис. грн.

Новий акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів також додав місцевим громадам 13558,8 тис.гривень.

Особлива громадянська відповідальність вознесенців за наближення миру в Україні відчувається у сплаті військового збору. З початку року до державного бюджету надійшло 7444,1 тис. грн. збору.

Щодо ПДВ: його відшкодування здійснюються прозоро, чітко та зрозуміло, відповідно діючого податкового законодавства. Так, 2 платникам податків Вознесенської ОДПІ у 2015 році відшкодовано 8796,086  тис.грн. податку на додану вартість. Це  на 8624,138  тис.грн. більше, ніж у 2014 році. Кількість платників податків, які відповідають критеріям автоматичного відшкодування ПДВ 2 суб’єкта.

Про проведення перевірок бізнесу: Завдяки використанню ризикоорієнтовної системи відбору платників податків для проведення контрольно-перевірочної роботи результативність таких перевірок збільшилась. Сума донарахувань по встановленим порушенням податкового законодавства склала 1105,54  тис. гривень. А кількість документальних перевірок суб’єктів господарювання скоротилася на 5 у порівнянні з минулорічним періодом. За 2014 рік було проведено – 14 планових перевірок, за 2015 рік – 9 планових перевірок.

Про податковий борг: Під постійним контролем перебуває питання погашення податкового боргу платниками податків Вознесенської ОДПІ як дієвого резерву надходжень до бюджету.

Слід зазначити: сума податкового боргу платників податків (без банкрутів) станом на 01.01.2016 р. складає 8658,8 тис.гривень. З початку року цей борг скоротився в 3 рази.

Сума стягнутих з боржників коштів у поточному році збільшилась на 128,5 тис. грн.. або на 4 % в порівнянні з 2014 р.

І на останок саме важливе: сьогодні в очах громадськості формується бачення нашого відомства, як професійної структури, яка надає високоякісні послуги.

Вся діяльність планується по принципу максимального невтручання у підприємницьку діяльність сумлінних платників податків.

Наталія Манжелей зазначила: « Досягнене зростання платежів свідчить про наявність порозуміння між платниками податків, податковими органами та органими місцевої влади та місцевого самоврядування. Важливими елементами в нашій роботі залишаться прозорість та відкритість, створення ефективного механізму зворотного зв’язку з платниками податків для комфортних умов ведення підприємницької діяльності, які допоможуть створенню нових робочих місць, прагнення громади Вознесенщини жити, працювати у демократичному європейському суспільстві, робити у цьому напрямку чіткі та зважені кроки. Адже сплачувати податки і декларувати свої доходи – загальноприйнятий тренд цивілізованого суспільства».

Декларуємо доходи за допомогою сервісу «Декларування он-лайн»

Начальник Вознесенської ОДПІ Манжелей Наталія Іванівна провела зустріч з платниками податків та нагадала, що з 1-го січня 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами майнового стану та доходів, отриманих ними протягом 2015 року. Для спрощення процедури подання декларації, в органах ДФС функціонує сервіс “Декларування oн-лайн”, який міститься на веб-порталі Державної фіскальної служби.

Завдяки сервісу, в системі реального часу, можна заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки до неї. Така заповнена звітність зберігається у файл для направлення до податкового органу або друку.

Сервіс «Декларування он-лайн» значно спрощує процес декларування громадянами своїх доходів. Все, що потрібно для електронного звітування це наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons