Податкова інформує

Сплата податків – це теж патріотизм

Завдяки змінам до податкового законодавства, які набрали чинності з 1 січня 2015 року, місцеві бюджети матимуть додаткові ресурси податкових надходжень, які мають спрямовуватися на вирішення нагальних питань територій. На цьому наголосила начальник Вознесенської ОДПІ під час прес-конференції з питань Податкової реформи 2015 року. Як підкреслила Наталія Манжелей (на фото) , сьогодні бізнес, громадськість і громадян хвилює, як вона їх торкнеться.

«Звісно,один із найголовніших приорітетів роботи Вознесенської ОДПІ – це наповнення бюджету і створення стійкості до будь-яких кризових виявів фіскальної системи з безперебійним та чітким механізмом її функціонування. Це саме те, чого потребує наша країна. Наш обов’язок – чітко стежити за дотриманням законодавства. Усе повинно відбуватися в межах закону, і сплата податків теж »- зазначила начальник Вознесенської ОДПІ. Якщо малий та середній бізнес вестимуть чисту бухгалтерію, сплачуватимуть усі податки в повному обсязі, не використовуватимуть тіньових схем, фіскальна служба їх не турбуватиме. А критерієм порядності та сумлінної репутації бізнесмена буде його податкова історія.

Станом на 01 лютого 2015 року на обліку у Вознесенській ОДПІ (враховуючи Новоодеське, Єланецьке та Веселинівське відділення Вознесенської ОДПІ) перебуває 2805 юридичних осіб та 6492 – фізичних осіб-підприємців.

За січень 2015 року  платники Вознесенської ОДПІ сплатили до Зведеного бюджету 18100.3  тис. грн.. Розрахункова база виконана на 124.5 відсотка.  До загального фонду державного бюджету за січень поточного року надійшло 6811.5  тис.грн.. Значні надходження до Загального фонду склали такі податки: податок на доходи фізичних осіб  – 2711.0  тис.грн.; податок на прибуток – 633.1 тис.грн.; податок на додану вартість – 2306.7 тис.грн.

Наповнення місцевих бюджетів є також одним із важливих завдань, що стоїть перед фіскальною службою, адже ці кошти в подальшому направляються  на розвиток району. До місцевих бюджетів за січень надійшло 11251.3 тис. грн, що на 3305,6 тис. грн. більше, ніж у 2014 році.

«Наповнення бюджету, підвищення якості обслуговування платників податків, покращення інформування щодо своєї діяльності та нововведень у податковому законодавстві і надалі будуть одним із приорітетних напрямків роботи Вознесенської ОДПІ», – зазначила Наталія Манжелей.

Начальник Вознесенської ОДПІ приділила увагу новинам податкового законодавства. Повідомила присутнім, що з 1 січня 2015 р. до платників акцизного податку віднесли осіб — суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів в т.ч. алкоголю, тютюнових виробів, ПММ. Для  підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%.

Відбулися зміни по єдиному податку замість шести груп створено чотири. Нововведеннями являється і застосування реєстраторів розрахункових операцій  у роздрібній торгівлі усіма суб’єктами господарювання в системі роздрібного продажу, за винятком торгівлі на ринках та виїзної торгівлі.

Начальник Вознесенської ОДПІ ознайомила присутніх із правилами застосування податкового компромісу. Відзначила, що закон про податковий компроміс набув чинності з 17 січня 2015 року. Відтепер бізнес матиме законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Тривалість процедури досягнення податкового компромісу – до 70 календарних днів з наступного дня після подання платником документів. Але при цьому загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури складає 90 календарних днів з дня набрання чинності закону (з 17.01.15). В свою чергу, податкова служба протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.

Манжелей Н.І. акцентувала увагу представників ЗМІ  на тому, що податковий компроміс – це право платника, а не його обов’язок.

На завершення прес-конференції Наталія Манжелей нагадала про розпочату кампанію Декларування -2015 та зазначила, що декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси. Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.

При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

«Вознесенська ОДПІ налаштована працювати відкрито і прозоро. Тільки спільними зусиллями та відповідальним ставленням до сплати податків ми сприятимемо фінансовому забезпеченню діяльності району та всієї держави. У сьогоднішній непростий час сплата податків – це теж патріотизм»

Податкова зустрічається з молоддю

З метою виховання економічної та правової культури у школярів та молоді – майбутніх платників податків ,формування у них податкової культури, обізнаності з основами податкового законодавства та утвердження у суспільстві позитивного іміджу органів Державної фіскальної служби працівниками Вознесенської ОДПІ постійно проводяться заходи для молоді міста Вознесенськ та Вознесенського району.
Саме з цією метою у Вознесенській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступ. №2 відбувся відкритий урок-лекція для учнів  11 класу на тему „Запровадження транспортного податку та інші зміни до Податкового кодексу України”. Урок провели голова комісії з реорганізації Вознесенської ОДПІ ГУ Міндоходів у Миколаївській області Літвак Н.О. та  головний державний інспектор відділу адміністрування єдиного соціального внеску Вознесенської ОДПІ Жучинська А.А..
В доступній для учнів формі податківці розповіли  про основні зміни до податкового законодавства. Розповіли про те, які нововведення чекають на бізнес та пересічних громадян в частині адміністрування податків, їх нарахування та сплати. Переконливо довели      в необхідності кожним приватним підприємцем не приховувати, а сплачувати в повному розмірі всі податки і збори. Так як це головна передумова розквіту економіки нашої країни.

Головний державний інспектор Вознесенської ОДПІ Жучинська А.А. дохідливо роз’яснила  порядок справляння транспортного податку, а саме те, що з нового року платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі

25 000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Для фізичних осіб податок обчислюється контролюючим органом (ДФС) на підставі даних, які до 1 квітня 2015 року надаються органами внутрішніх справ.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку з транспортних засобів, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом до 1 липня звітного року за місцем проживання (реєстрації) платника.

Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-розв’язку за місцем реєстрації транспортних засобів.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Юридичні особи сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Не менш цікавою темою на цьому заході було «Декларування доходів громадян за 2014 рік», в тому числі важливе питання для учнів – повернення частини податку з доходів фізичних осіб у разі права на податкову знижку при оплаті за навчання. Наталія Літвак – заступник начальника Вознесенської ОДПІ змістовно розповіла про порядок отримання і механізм оформлення податкової знижки

Небайдужими до почутого виявилися і учні, яких, як з’ясувалося, цікавлять економічні процеси в Україні. Вони  запитували про сучасну систему оподаткування,  про те, як розпочати власний бізнес тощо. Вони цікавилися перспективами і доцільністю прийняття Податкового кодексу. Наприкінці зустрічі з молоддю податківці побажали учням успіхів та висловили сподівання,що набуті податкові знання не будуть зайвими в будь-якому виді діяльності.
Отже, формування податкової культури з дитинства, виховує свідомих, законослухняних платників податків в майбутньому.

Про доходи, отримані неповнолітніми, зобов’язані звітувати їх опікуни

Незалежно від виду та суми отриманих доходів закон звільняє від обов’язку подання декларації про доходи малолітніх/неповнолітніх осіб, а також недієздатних  осіб, які  перебувають на повному утриманні батьків, опікунів та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Однак, у таких випадках закон зобов’язує опікуна або піклувальника заповнити та подати  декларацію (п.179.6 ст.179 ПКУ).

Це означає, що  податкова декларація про майновий стан та доходи від імені платника податку, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником (чи одним із батьків) до контролюючого органу за місцем проживання неповнолітньої особи чи особи, визнаної недієздатною.

Законодавець передбачив й інші життєві ситуації, через які громадянин звільняється від обов’язку подання декларації. Зокрема, якщо громадянин  перебуває під арештом, або є затриманим чи засудженим до позбавлення волі, перебуває у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації, а також  перебуває у розшуку станом на кінець звітного податкового року.

Крім того, особи, котрі перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року, теж звільняються від обов’язку подання декларації про доходи.

Як сформувати звіт з ЄСВ в програмі «М.e.Doc.IS»,  якщо зарплата в працівника менше мінімальної?

Якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) по застрахованим особам не перевищує розміру або менше мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

В таких випадках, щоб сформувати звіт через програму «М.e.Doc.IS» потрібно виконати наступніі дії: зформувати звіт Додаток 4  в звичайному режимі (без доплати до мінімальної ЗП); відкрити таблицю 6 Додатку 4,  в Меню – Правки, зняти галочку “Перенос даних з таблиці 6 до таблиці 1”;  зайти в таблицю 1 Додатку 4 зняти галочку “Авторозрахунок”; таблицю 1 Додатку 4 виправити вручну при цьому: рядок 1 та 4 будуть відповідать заробітній платі відображеній в таблиці 6; рядок 2 з урахуванням доплати до мінімальної заробітної плати. Звіт зберігаємо та надсилаємо на шлюз.

Квитанція 2 прийде з попередженнями, але без помилок. Якщо  з помилками, звіт потрібно  перевірити на правильність заповнення. Телефон для довідок 4-04-56.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons