Про продовження експлуатації енергоблоку №2 ЮУ АЕС

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 28 жовтня по 30 листопада 2015 року проводить публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки – енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС.

На виконання вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» експлуатуюча організація ДП НАЕК «Енергоатом» надала на розгляд Держатомрегулювання Заяву про внесення змін до ліцензії серії ЕО№000064 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки «Южно-Українська АЕС» у зв’язку із забезпеченням довгострокової експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку служби.

У Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС, який  відповідно до законодавства є обов’язковим додатком до Заяви, експлуатуючою організацією обґрунтовано можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку до 31 грудня 2025 року. Держатомрегулюванням завершена державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС (з висновком державної експертизи можна ознайомитись на сайті ВП ЮУ АЕС).

З метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих ДП НАЕК «Енергоатом» документах, визначення спроможність заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки в період з 19 по 23 жовтня 2015 року на майданчику Южно-Української АЕС було проведене комплексне інспекційне обстеження. З актом комплексного інспекційного обстеження можна ознайомитись на сайті Державної інспекції ядерного регулювання України.

Зі змістом проекту рішення Держатомрегулювання за результатами розгляду Заяви ДП НАЕК «Енергоатом» (від 11.03.2015 №3664/06) про внесення змін до ліцензії серії ЕО №000064 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки ВП «Южно-Українська АЕС» на сайті.на сайті

За інформацією ДП НАЕК «Енергоатом» листом від 21.10.2015 №72.16542 до Міністерства екології та природних ресурсів України направлено матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище ВП ЮУАЕС. Нетехнічне резюме обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоків ВП «Южно-Українська АЕС» у понадпроектний термін доступне на сайті ВП ЮУ АЕС.

Ознайомитись із Звітом ВП ЮУАЕС про громадські слухання з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС можна на сайті.

Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються до 30 листопада 2015 року включно:

– адреса: Державна інспекція ядерного регулювання України, м. Київ, 01011, вул. Арсенальна 9/11 (в письмовому вигляді);

– e-mail: pr@hq.snrc.gov.ua

Контактна особа: Козулько Тарас Вікторович – начальник Відділу забезпечення роботи керівника, взаємодії з громадськістю та інформаційної політики, тел. (044) 254-3449, факс. (044) 254-3311.

В рамках публічного громадського обговорення Державна інспекція ядерного регулювання Україна за участю замовника проекту рішення (ДП НАЕК «Енергоатом») проводить громадське слухання, яке відбудеться 25 листопада 2015 року о 14:00 за адресою: Миколаївська обл., м. Южноукраїнськ, Палац культури «Енергетик».

Телефони для довідок: (05136) 4-11-61, (05136) 4-10-02.

Контактна особа: Тішкова Влада Володимирівна – керівник групи зв‘язків Відділу роботи з громадськістю та ЗМІ ВП «Южно-Українська АЕС».

Рішення щодо можливості продовження експлуатації ядерної установки – енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС буде обговорюватись 10 грудня 2015 року на відкритому засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України (інформація про адресу проведення заходу буде надана додатково).

 

Show Buttons
Hide Buttons