Про роботу ВП  ЮУ АЕС у травні 2015 року

У період з 1 по 11 травня відокремленим підрозділом «Южно-Українська АЕС» вироблено 670 мільйонів 863 тисячі кіловат-годин електроенергії, у т.ч. на:  АЕС – 663 мільйони 688 тисяч кіловат-годин;  Ташлицькій ГАЕС – 5 мільйонів 966 тисяч кіловат-годин;  Олександрівській ГЕС – 1 мільйон 209 тисяч кіловат-годин. Для отримання такої кількості електроенергії на тепловій електростанції потрібно було б спалити близько 250 тисяч тонн донецького вугілля або 190 мільйонів кубометрів природного газу.

Обладнання енергоблоків АЕС працювало без зауважень у заданому режимі. Другий енергоблок 10 травня зупинено для проведення капітального планово-попереджувального ремонту для виконання заходів з продовження терміну експлуатації  у понад проектний період.

На Олександрівській ГЕС в роботі знаходились перший і другий гідроагрегати в залежності від розходу води у р. Південний Буг.

Перший та другий гідроагрегати Ташлицької ГАЕС працювали за заданим графіком несення навантажень.

Радіаційний фон на промисловому майданчику Южно-Української АЕС за вказаний період знаходився на рівні природних фонових значень, що були заміряні до пуску атомної станції, та на 12 травня складає 10 мкР/год. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищували встановлених допустимих значень.

Другий енергоблок ЮУ АЕС  зупинено на планово-попереджувальний ремонт

10 травня о 2 год. 01 хв. другий енергоблок Южно-Української АЕС було відключено від енергосистеми України для проведення капітального планово-попереджувального ремонту тривалістю 222 доби. При перехідних процесах відключення енергоблоку порушень умов і меж безпечної експлуатації не було.

За цей час планується виконати наступні основні роботи:

– заходи з продовження терміну експлуатації енергоблоку у понад проектний період;

– капітальний ремонт реактора, контроль металу, технічний огляд корпуса реактора;

– ремонт головного роз’єму реактора;

– капітальний ремонт, контроль металу, технічне опосвідчення головного циркуляційного насосу №1, парогенератору №2, теплообмінника аварійного розхолоджування другої системи безпеки, компенсатору тиску, головної запірної засувки;

– вихоро-токовий контроль теплообмінних трубок парогенераторів №1-4;

– капітальний ремонт, контроль металу циліндрів високого тиску, циліндрів низького тиску №2 (із заміною робочих лопаток);

– капітальний ремонт підшипників турбіни та генератора;

– експлуатаційний контроль металу і технічний огляд обладнання та трубопроводів реакторного та турбінного відділень;

– середній ремонт турбогенератора із заміною ротора;

– поточний ремонт блочного трансформатора.

Також у період планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці планується виконати заходи «Комплексної зведеної програми підвищення безпеки», у тому числі:

– модернізація трубопроводів гострого пару та живильної води;

– заміна систем контролю та управління системи нормальної експлуатації турбінного відділення;

– модернізація системи електроживлення органів регулювання системи управління захисти;

– заміна герметичних кабельних прохідок;

– реконструкція системи радіаційного контролю;

– забезпечення працездатності споживачів системи технічної води та інші.

Перший та третій енергоблоки Южно-Української АЕС працюють без зауважень у заданому режимі.

Радіаційній фон на промисловому майданчику Южно-Української АЕС знаходиться на рівні природних фонових значень, які були заміряні до пуску атомної станції, та на 12 травня складає 12 мкР/год. Викиди радіоактивних речовин в навколишнє середовище не перевищували встановлених допустимих значень.

Оперативну інформацію про роботу Южно-Української АЕС цілодобово можна отримати за телефоном – автовідповідачем №(05136)2-29-93 та на офіційному інтернет-сайті.

Відділ роботи з громадськістю і ЗМІ ВП ЮУ АЕС.

Show Buttons
Hide Buttons