Про уран та його видобуток

Стратегічними запасами українського урану

хочуть незаконно заволодіти

 Генеральну прокуратуру України втягнули в розбірки про надання доступу до стратегічних запасів урану компанії із сумнівною репутацією.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби геології та надр.

Учора слідчі Генпрокуратури провели обшук у Держгеонадрах із приводу кримінального провадження за нібито умисне невиконання рішення окружного адміністративного суду Києва. Суд зобов’язав Держгеонадра поза аукціоном видати 5 спеціальних дозволів ТОВ “Атомні енергетичні системи” на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку уранових руд у Миколаївській та Дніпропетровській областях. ТОВ “Атомні енергетичні системи” намагається без відповідних погоджень та в обхід дозвільної процедури отримати спеціальні дозволи без аукціону, пише http://gazeta.ua.

Компанія “Атомні енергетичні системи” шляхом порушення дозвільної процедури намагалася в березні 2016 року отримати спецдозволи як власник цілісного майнового комплексу, без аукціону. Отримавши відмову Держгеонадр, ТОВ “Атомні енергетичні системи” звернулося до суду і виграло його у всіх інстанціях, включно з Вищим адміністративним судом.

Видача таких стратегічних спеціальних дозволів на користування уранових руд контролюються профільними європейськими організаціями та Міжнародною агенцією з атомної енергії (МАГАТЕ), наголошує прес-служба Держгеонадр.

А відповідно до Закону України “Про видобування та переробку уранових руд”, дозволи на користування надрами – а саме уранових руд – надаються за погодженням МОЗ. Вони повинні містити вимоги щодо захисту персоналу, населення та охорони довкілля від іонізуючого випромінювання з урахуванням впливу радону та його дочірніх продуктів. А також запобігання радіоактивному забрудненню довкілля. Однак таких документів компанія “Атомні енергетичні системи” не має.

Окрім цього, як інформує прес-служба Держгеонадр, говорити про невиконання рішення суду немає підстав. Жодного акту виконавцем складено не було. Адже сьогодні здійснюються відповідні дії в рамках виконавчого провадження Державним виконавцем підрозділу примусового видання судових рішень департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України.

“Відтак слідчих Генеральної прокуратури України втягнули в розбірки щодо надання доступу до стратегічних запасів урану компанії з сумнівною репутацією. У цій справі йдеться про національну безпеку! Наголошуємо, спеціальні дозволи на користування надрами можна отримати лише в законний спосіб через аукціон”, вказують у Держгеонадрах.

Довідково:

представництво компанії “АТОМНІ ЕНЕРГЕТИЧНІ СИСТЕМИ УКРАЇНИ” знаходиться в нежитловій будівлі на території села Миколаївка, Казанківського району Миколаївської області .

Уповноважена особа – керівник   Настенко О. М.

Засновники: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “Ю-ТЕК ЕНЕРДЖИ”, СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ, ШТАТ ДЕЛАВЕР, 160 ГРІНТРІ ДРАЙВ, ОФІС 101, ДОВЕР, ДЕЛАВЕР, 19904, ОКРУГ КЕНТ.

Show Buttons
Hide Buttons