«Цілі тисячоліття – як ми їх бачимо»

Коли ми чуємо вислів “цілі тисячоліття” – перша думка, що виникає – це десь далеко, в Африці, та жодним чином нас не стосується. Потім, ми дізнаємось, що ж це за цілі: “…ліквідація крайньої злиденності та голоду, забезпечення загальної початкової освіти, заохочення гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок.. і т.д. ” І тут впевнюємось, що це точно нас не стосується і ми, молоді люди, не в змозі нічого зробити – це справа можновладців та політиків. І так думає більшість пересічних українців. Вони просто спостерігають за проблемами та рідко намагаються зробити щось самі, щоб їх вирішити.

 Проте, якщо ми зрозуміємо, які проблеми є найбільш актуальними для кожної людини та людства взагалі, ми отримаємо шанс зробити щось, щоб змінити ситуацію в своєму будинку, на своїй вулиці, місті, країні, світі. І від того, наскільки мешканці планети Земля будуть розуміти цілі тисячоліття та їх важливість для людства, буде залежить, чи зможемо ми їх досягнути до 2015 р.

Так з’явилася ідея: за допомогою дитячого малюнку – чистого та неупередженого, показати та пояснити мешканцям міста, що означають цілі тисячоліття та що кожен з нас може зробити у своєму місті для їх досягнення.

Для цього було проведено конкурс дитячого малюнку серед школярів на тему: “Цілі  тисячоліття – як ми їх бачимо”. На конкурс було подано 156 робіт з 10 шкіл Вознесенська на 8 тем, що відображають цілі тисячоліття.

23 жовтня конкурсною комісією у складі 27 членів молодіжної колегії та активістів молодіжного банку, було визначено 8 переможців конкурсу. Ними стали:

– в номінації “Скорочення дитячої смертності”:  Юдіцька Анастасія (учениця 8-Б класу ЗОШ № 10);

– в номінації “Формування глобального партнерства в цілях розвитку”:  Огінська Анастасія (учениця 9 класу ЗОШ № 2);

– номінації “Забезпечення сталого розвитку довкілля”: Щербатей Євген (учень 8 класу ЗОШ № 3);

– в номінації “Забезпечення доступу до якісної освіти впродовж життя “:  Хортюк Павло (учень 2-Б класу ЗОШ № 5);

– в номінації “Подолання бідності”: Клименко Аліна (учениця 8-Б класу ЗОШ № 2);

– в номінації “Забезпечення гендерної рівності” :  Архангородська Каріна (учениця 10 класу ЗОШ № 2);

– в номінації “Боротьба з ВІЛ/СНІДом, малярією та іншими захворюваннями “:  Тяжелова Ольга (учениця 6 класу ЗОШ № 4);

– в номінації “Поліпшення охорони материнства”: Жишко Богдана (учениця 5-А класу ЗОШ № 8).

25 жовтня, під час наради, міський голова В. Д. Луков  привітав та нагородив переможців почесними грамотами. За участю провідних фахівців міськвиконкому та молодих активістів було обговорено та визначено громадське місце для нанесення зображень. Малюнки переможців будуть перенесені на стіни міського стадіону, як місця, де завжди збирається та проводить час молодь та всі мешканці міста. Створення та розміщення 8 масштабних малюнків на стінах міського стадіону на тему 8 цілей тисячоліття допоможе учням шкіл краще зрозуміти їх значення та свою роль в їх досягненні, а мешканцям міста збагнути, наскільки вони стосуються життя кожного українця та є важливими для кожного з нас.

Конкурс проводився лідерами банку молодіжних ініціатив та членами громадської молодіжної колегії  в рамках проекту “Цілі розвитку тисячоліття – як ми їх бачимо” за  фінансової підтримки проекту “Молоді футбольні волонтери: спорт та волонтерство для цілей розвитку тисячоліття”.

ВМГО «Агентство економічного  розвитку м. Вознесенська».

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons