Е-петиції – важливий фактор впливу на владу

В системі діяльності органів місцевого самоврядування є досить дієвий важіль для громадян спонукати владу вирішувати актуальні питання. Мова йде про електронні петиції. Для Южноукраїнська, де депутати «відірвались від народу», не звітують, не реагують на проблеми міста й окремих мікрорайонів, цей захід досить актуальний.

Для прикладу, в сусідньому Вознесенську система електронних петицій діє. На офіційному сайті (головна сторінка) міститься посилання,  де розміщено петиції громадян. Їх вже близько десяти, окремі з них ще не набрали потрібної кількості голосів і їх збір продовжується. В петиціях вказані актуальні проблеми для окремих територій міста, які, на думку вознесенців, мають вирішувати органи місцевого самоврядування.

В Южноукраїнську, щоб знайти посилання на електронні петиції на офіційному сайті міста, довелось скористатись пошуковою системою Гугл, яка видала посилання на Рекомендації щодо складання електронної петиції. Виходить, що цей важливий фактор громадської активності може діяти і в Южноукраїнську, а для цього слід створити певні умови й пояснити громадянам, як цим користуватись.

Загальні правила користування електронними петиціями полягають у тому, що на офіційному сайті міста має бути відкрита спеціальна сторінка у вільному доступі для користувачів Інтернету, які мають досвід користування електронною поштою. Для петиції обов’язково вказувати прізвище, ім’я, по – батькові та адресу електронної пошти.  При заповненні е-петиції  слід стисло викласти проблему, яку бажаєте вирішити. Треба пам’ятати, що збір підписів на підтримку вашої петиції почнеться після її опублікування на офіційному сайті. А місцева влада має назвати строки збору підписів під вашою петицією і їх кількість для прийняття та розгляду електронної петиції в органах місцевого самоврядування (для Вознесенська це 100 підписів на підтримку).

Досвід використання електронних петицій у більш як 300 місцевих громад України показав  певну ефективність у вирішення проблем населення. Здебільшого петиції громадян стосуються питань відновлення благоустрою, поліпшення транспортного сполучення, облаштування пішохідних переходів, оптимізації маршрутів дачних перевезень, проблем бездомних тварин, стихійних смітників, поліпшення комунального обслуговування, розташування об’єктів торгівлі тощо.

Анатолій НЕНЬКО.

Show Buttons
Hide Buttons