Інформує податкова

Про зміни в оподаткуванні з 1 січня 2016 року аграріїв проінформували на семінарі у Вознесенській ОДПІ

Нещодавно за ініціативи Управління агропромислового розвитку Вознесенської РДА , при підтримці Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області відбувся практичний семінар для представників агропромислового комплексу району.

Перший заступник начальника Вознесенської ОДПІ Наталія Літвак привітала учасників семінару та зазначила, що працівники агропромислового комплексу району забезпечують надходження значної частини податків до бюджету. Вознесенська ОДПІ високо цінує нелегку працю працівників аграрного сектору та їхній вклад у наповнення бюджету.

«Головне завдання зустрічі – вийти з спільним розумінням принципів оподаткування та зокрема аграрної галузі. Саме тому, в такому форматі діалогу ми проводимо зустріч.» – зазначила Наталія Літвак.

Предметом для обговорення під час семінару були нововведення в податковому законодавстві з 1 січня 2016 року для сільськогосподарських товаровиробників. Як зазначила у своєму виступі начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Вознесенської ОДПІ Алла Брижко, у Вознесенському районі працює майже 45 суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в галузі  сільського господарства та застосовують спеціальний режим з ПДВ. У зв’язку із зміною порядку застосування спеціального режиму з ПДВ для сільгоспвиробників, починаючи з 01.01.2016 року сума ПДВ, нарахована с/г підприємством на вартість поставлених ним с/г товарів /послуг (зменшена на податковий кредит), частково має сплачуватись до бюджету, а частково – залишатися в розпорядженні такого с/г підприємства. Так, згідно п. 209.2 Податкового кодексу України позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:

за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва) підлягає перерахуванню:

до державного бюджету – у розмірі 50 відсотків;

на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, – у розмірі 50 відсотків;

за операціями із зерновими і технічними культурами підлягає перерахуванню:

до державного бюджету – у розмірі 85 відсотків;

на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, – у розмірі 15 відсотків;

за операціями з продукцією тваринництва підлягає перерахуванню:

до державного бюджету – у розмірі 20 відсотків;

на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, – у розмірі 80 відсотків.

Далі фахівці Вознесенської ОДПІ ознайомили присутніх з особливостями оподаткування  єдиним податком четвертої групи суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, оподаткування заробітної плати в новому році тощо.

Представники аграріїв мали можливість отримати відповіді на свої запитання та висловити зауваження до діючої з 1 січня цього року системи оподаткування.

Наталія Літвак висловила подяку усім присутнім за плідну співпрацю: «Ми завжди відкриті для дискусії, а спільна робота допоможе врахувати всі зауваження, пропозиції та знайти конструктивні рішення».

Начальник управління агропромислового розвитку Вознесенської райдержадміністрації Володимир  Малярчук зауважив, що значну роль у розвитку економіки району відіграє агропромисловий комплекс, який  визначає обсяги, пропозиції та вартість основних видів продовольства для населення, визначає стан і тенденції розвитку сільських територій.

Висловив побажання проводжувати такі зустрічі та напрацьовувати свої пропозиції для внесення змін до Податкового кодексу України

За перший місяць 2016 року жителі міста Вознесенськ та Вознесенського району задекларували  5226,23 тис. гривень отриманих доходів

Протягом січня – лютого 2016 року жителі міста Вознесенськ та Вознесенського району подали  436  декларацій про майновий стан та доходи за 2015 рік. Загальна сума задекларованого ними доходу станом на 1 березня поточного року складає 5226,23 тис. гривень.

Більшу частку у задекларованих доходах – 2608,6 тис. гривень складає успадковане та дароване майно. Задекларований дохід, отриманий від операцій з продажу рухомого та нерухомого майна становить 294,38 тис. гривень.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку вознесенці самостійно визначили до сплати до бюджету складає 494,1 тис гривень, а загальна сума задекларованого військового збору – 78,39 тис.гривень.

Вознесенська ОДПІ нагадує, що для отримання податкової знижки платники податків мають право подати декларацію до 31 грудня 2016 року.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons