Інформує податкова

Роздрібний продаж алкоголю, пива, тютюнових виробів та пального обкладається акцизом у розмірі 5%

Нещодавно у Вознесенській ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області відбувся черговий семінар, під час якого розглядалися питання адміністрування акцизного податку. Головний державний ревізор-інспектор з питань контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Вознесенської ОДПІ Оксана Попова нагадала присутнім, що з 01.01.2015 р. до платників акцизного податку віднесли осіб — суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

Такі особи — суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного строку подання декларації акцизного податку за місяць, у якому провадиться господарська діяльність.

До підакцизних товарів, що реалізують у роздрібній мережі, належать:

Спитр етиловий, алкогольні напої, пиво;

тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну;

нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне;

автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше,

транспортні засоби для перевезення вантажів.

Базою оподаткування є вартість (із ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані.

Для таких підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов’язковим згідно з нормами Податкового кодексу України, до прийняття рішення справляється, виходячи з норм Податкового кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, тобто 5%.

Попова О.А. звернула увагу на те, що оскільки на тютюнові вироби виробником встановлюються максимальні роздрібні ціни, які зазначаються на пачках, коробках та сувенірних коробках, до пункту 221.3 статті 221 Кодексу внесено зміни, згідно з яким «продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами не вищими за ті, що зазначені на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках, збільшеними на суму акцизного податку з реалізованих суб‘єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюновими виробами, тютюну та промислових замінників тютюну».

Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Сплачується податок за місцем здійснення реалізації таких товарів до відповідного місцевого бюджету.

 Плануєте продавати пиво- подбайте про ліцензію

Вознесенська ОДПІ НАГОЛОШУЄ, що з 1 липня 2015 року пиво буде відноситися до  алкогольних напоїв. Роздрібна торгівля якими  здійснюється за наявності  ліцензій.  Тому для  продажу пива потрібна буде ліцензія.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить:

– на території міст – 8000 гривень на кожний електронний контрольно-касовий апарат або книгу обліку розрахункових операцій;

– на території сіл і селищ  – 500 гривень на кожний електронний контрольно-касовий апарат або книгу обліку розрахункових операцій.

Нагадуємо, що  законодавством  не передбачено отримання окремої ліцензії на реалізацію пива, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на  продаж алкоголю.

Платникам щодо реєстрації РРО

Вознесенська  ОДПІ нагадує платникам, що  з 1 липня 2015 року стане обов’язковим використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями третьої  групи, а з 1 січня 2016 року – фізичними особами-підприємцями другої групи.

Згідно з п. 296.10 ст.296 Податкового кодексу платники єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) при здійсненні діяльності на ринках, при продажі товарів дрібнооптової торгівлі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО.

Варто зазначити, що підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового Кодексу України.

Відповідно до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій від 28.08.2013 р. № 417 для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до податкової інспекції:

– заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;

– копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, чи іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО, копія техпаспорту РРО;

– копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

– копію договору суб’єкта господарювання з Центром сервісного обслуговування (ЦСО) про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Шановні платники! Завчасно потурбуйтеся  про реєстрацію РРО.

Кампанія декларування на Вознесенщині: 1926.46 тисяч  гривень податку на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету

Податківці Вознесенщини відмічають позитивні моменти цьогорічної кампанії декларування, адже  задекларована сума ПДФО до бюджету становить 1926,46  тисяч гривень. Надходження від кампанії декларування доходів громадян станом на 22.05.2015 року становлять 802,1 тисяч гривень.

За попередніми даними про отримані доходи відзвітували 1900 громадян, в тому числі 138 – подали декларації аби скористатися правом на податкову знижку.

У цьому році доходи у вигляді спадщини та подарунків задекларували 63 мешканця міста Вознесенська та Вознесенського району, доходи від продажу рухомого і нерухомого майна –  5 громадян, 13  громадян отримували додаткове благо.

Сума задекларованих жителями Вознесенщини доходів становить майже 18743,69 тисяч гривень.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons