Інформує податкова

Малий бізнес Вознесенщини віддав до міської казни 3 млн. 58 тис. грн. єдиного податку

Протягом січня-травня цього року до бюджету міста Вознесенська та Вознесенського району надійшло 3млн. 58 тисяч гривень. єдиного податку.

Зазначимо, що на Вознесенщині  нараховується більше 1890 суб’єктів малого бізнесу – платників єдиного податку. І переважна частина з них – майже 351  платник, вже в найближчий час повинні будуть застосовувати при розрахунках касові апарати.

Нагадаємо, що відповідно до податкових новацій 2015 року, з 1 липня платники єдиного податку третьої групи мають використовувати РРО. Для спрощенців другої групи дана норма діятиме з 1 січня 2016 року. Не використовуватимуть касові апарати лише платники єдиного податку – фізичні особи другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи.

До уваги платників – нова звітність з ЄСВ

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує: з 01.06.2015 року звіт з ЄСВ необхідно здавати за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. №435.

У таблиці 1 звіту за формою №Д4 передбачені спеціальні поля для інформації про зниження ставки. Необхідно поставити відмітку про застосування понижувального коефіцієнта — «ТАК» або «НІ». У реквізиті «20» зазначається середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік.

У рядках 2.1–2.4 таблиці 1 та їх розшифрованих складових має бути зазначена фактична сума нарахованого доходу, із якої стягують єдиний внесок, тобто в межах максимальної величини, але без доведення до розміру мінзарплати,  а суми різниці між мінінімальною зарплатою та фактичною величиною нарахованих виплат необхідно зазначати в рядках 2.5.1–2.5.5.

Звертаємо увагу на необхідності заповнення в таблиці 6 нарахування єдиного внеску окремо за кожною застрахованою особою. Відображення утримань необхідно зазначати в графі 20. Также таблицю 6 доповнили реквізитом «24»: ознака неповного робочого часу (1 — так, 0 — ні).

 Настав час: з 1 липня платники єдиного податку третьої групи працюватимуть з касовими апаратами

Ажіотаж з приводу застосування реєстраторів розрахункових операцій не припиняється від початку 2015 року.

Основна зміна в законодавстві – платники єдиного податку фізичні особи підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО, окрім  тих, хто здійснює діяльність на ринках, продає товари у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, а також платників єдиного податку першої групи.

Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Вознесенської ОДПІ Лариса Максимчук, під час проведеної днями зустрічі з платниками податків підкреслила, що платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, до 1 січня 2017 року будуть звільнені від перевірок.

Ще раз нагадала, що з 1 липня 2015 року платники єдиного податку третьої групи у своїй роботі мають застосовувати РРО (реєстратори розрахункових операцій, касові апарати).

Згідно п.296.10 ст.296 Податкового кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно-роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

В усіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи – підприємці другої та третьої груп зобов’язані застосовувати РРО.

Зазначені зміни відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін в Податковий кодекс України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» вступають у силу:

– для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року;

– для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

Телефон для довідок 4-46-79

Податковий календар: 15 червня останній день

Вознесенська ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області нагадує, що 15 червня, понеділок останній день подання Заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІІІ кварталу 2015 року та розрахунку доходу за попередній рік.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons