Інформує податкова

Система електронного адміністрування ПДВ. Особливості реєстрації податкових накладних

З 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацювала в звичайному режимі. З цієї дати реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється виключно на суму податку, розраховану згідно з пунктом 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу.

При реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.

Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено. У такому випадку  з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму шляхом поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.

Поряд з цим зазначаємо, що термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування  залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документу. При цьому, з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п’ятнадцяти календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування.

Телефон для довідок: 4-32-16

Про граничні терміни подання звітності та сплати податкових зобов’язань у 2015 році

Вознесенська ОДПІ нагадує, що згідно із п. п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями, податкові декларації, крім випадків, передбачених Податковим кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі у разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 Податкового кодексу).

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Податковим кодексом (п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу).

Звітний (податковий) період, за який подається декларація Граничний термін подання податкових декларацій Граничний термін сплати податкових зобов’язань
ІІ квартал п. р. 10 серпня 2015 року 19 серпня 2015 року
ІІІ квартал п. р. 9 листопада 2015 року 19 листопада 2015 року
ІV квартал п. р. 9 лютого 2016 року 19 лютого 2016 року

 

Телефон для довідок 4-55-69.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons