Інформує податкова

Застосування РРО  для платників єдиного податку

Нещодавно з начальником управління доходів і зборів з фізичних осіб  Ларисою

Максимчук відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» «Застосування РРО  для платників єдиного податку». Пропонуємо найбільш актуальні питання- відповіді.

Кого звільнили від застосування РРО і з якого періоду?

ПЛАТНИК ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРШОЇ ГРУПИ :

– з 01.01.15 по 30.06.15 – не застосовує РРО;

– з 01.07.15 по 22.07.15 – не застосовує РРО;

– з 23.07.2015 року        – не застосовує РРО.

ПЛАТНИК ЄДИНОГО ПОДАТКУ ДРУГОЇ ГРУПИ :

– з 01.01.15 по 30.06.15 – не застосовує РРО;

– з 01.07.15 по 22.07.15 – не застосовує РРО;

– з 23.07.15   – не застосовує РРО тільки за умови, що обсяг доходу за календарний рік не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення –РРО треба почати застосовувати з кварталу, наступного за кварталом перевищення . РРО також не потрібний , якщо ЄП потрапляє під винятки за ст. 9 Закону про РРО або зг. з переліком №1336 застосовує КОРО з РК.

ПЛАТНИК ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ :

– з 01.01.15 по 30.06.15 – не застосовує РРО;

– з 01.07.15 по 22.07.15 – не застосовує РРО тільки за умови, що ЄП займається торгівлею на ринку, дрібнороздрібною торгівлею через засоби пересувної торгівлі, або потрапляє під винятки за ст. 9 Закуону про РРО або зг. з переліком №1336 застосовує КОРО з РК;

– з 23.07.15   – не застосовує РРО тільки за умови, що обсяг доходу за календарний рік не перевищує 1 млн. грн. або ЄП потрапляє під винятки за ст. 9 Закону про РРО або зг. з переліком №1336 застосовує КОРО з РК.

Що включається до доходу для розрахунку 1 млн грн?

Для обліку беремо тільки ті доходи, що беруть участьу формуванні єдиноподатного доходу. Тобто все, що включається до доходу єдиноподатника, береться і для розрахунку доходу для цілей застосування РРО.

Важливий момент: до розрахунку доходу беремо всі надходження, як готівкові так і безготівкові, а також доходи в матеріальній та нематеріальній формах (безоплатно отримані товари і кредиторська заборгованість, за якою сплинув строк позовної давності  для третьогрупників – платників ПДВ), а не тільки готівкові доходи.

Якщо ФОП на ЄП групи 3 уже купив РРО, але не набрав мільйон?

Якщо Ви уже придбали РРО і зареєстрували його в податковій, то всі готівкові платежіви зобов’язані проводити через цей РРО доти, доки не знімете його з реєстрації в податковій. Тому, згідно гл. 4 розд. 2 Порядку №417, розпломбуйте РРО в СЦ; подайте до податкової заяву про ануювання РРО-реєстрації за формою №4-РРО, довідку про розпломбування РРО та реєстраційне свідоцтво; отримайте в податковій довідку про анулювання РРО – реєстрації за формою №6-РРО.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons