Інформує податкова

Проблемні питання, які виникають при здійсненні підприємницької діяльності

На початку жовтня поточного року у Вознесенській об’єднаній державній податковій інспекції начальником інспекції Манжелей Наталією Іванівною проведено сеанс прямої телефонної лінії з платниками податків на тему: «Проблемні питання, які виникають при здійсненні підприємницької діяльності»

Зокрема, платників цікавили відповіді на наступні питання:

Чому відмінені разові патенти на торгівлю для громадян які здійснюють реалізацію товарів у певні короткотривалі періоди?

З прийняттям Податкового Кодексу України необхідність у разових патентів на торгівлю для громадян які здійснюють реалізацію товарів у певні короткотривалі періоди відпала, так як відповідно до п. 179.1 ст. 179 ПК України платники податків зобов’язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію). Податкова декларація заповнюється платником податків самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу ІІ цього кодексу та подається до органу державної податкової служби до 1 травня поточного року. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Чому лише один раз на рік можливо переходити на спрощену систему оподаткування обліку та звітності ?

Відповідно до п. 298.1.4 ст. 298 Подакового Кодексу України передбачено що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків та зборів відповідно до норм ПК України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування лише один раз протягом календарного року шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Дана норма є вичерпною.

Чому платники єдиного податку не звільняються від сплати єдиного податку за період хвороби яка тривала 20 календарних днів якщо вона підтверджена листом непрацездатності?

Пунктом 295.5 ст. 295 Податкового Кодексу України передбачено те, що платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженою копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Дана норма є вичерпною.

Платники податків Вознесенщини збагатили казну на 165187,5 тисяч гривень

Підсумовуючи результати роботи Вознесенської ОДПІ відмічено позитивну динаміку у надходженнях до бюджетів всіх рівнів, порівняно з відповідним періодом минулого року, у січні-вересні 2014 року. Так,  протягом 9-ти місяців поточного року  до Зведеного бюджету надійшло 165187,5 тисяч грн. платежів, що становить 106,5 % доведених завдань.

До державного бюджету надійшло 41171,6 тис. грн.. Зокрема, держбюджет поповнився на 10975,8 тисяч грн. податку на прибуток і 17926,3 тисяч грн. податку на додану вартість.

Місцева скарбниця поповнилась на майже на 124015,9 тис. грн. В структурі надходжень лідером є податок на доходи фізичних осіб – 86934,2 тис. грн., що складає 70,1 відсотка від загальної суми надходжень до зведеного бюджету. Друге місце посідає  плата за землю – 22210,5 тис.. грн.  Єдиного податку, сплаченого юридичними та фізичними особами – представниками малого бізнесу,  надійшло 9924,4 тис.грн.

Запроваджений у серпні військовий збір податкові агенти  Вознесенської ОДПІ сплатили у  розмірі  1273,2 тис. грн.

За  девять місяців  поточного року надійшло 192485,9 тис.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. До відповідного періоду  минулого  року  надходження збільшились на  понад 10499,7 тис. грн.

Шикуємося за податковими знижками!

Навчання на контрактній основі частіше всього лягає тягарем на плечі батьків студентів. Тому фахівці Вознесенської ОДПІ нагадують про реально існуючу можливість зекономити.

Держава повертає частину податку на доходи фізичних осіб, раніше утриманого із заробітної плати – так звана податкова знижка. Такий «бонус» діє вже не перший рік. На  пільгу може претендувати як студент, якщо він самостійно оплачує навчання, так і його батьки чи опікуни. Головна умова – офіційне працевлаштування тих чи інших осіб.

Для цього лише необхідно зібрати документи: довідку про доходи з місця роботи, договір з навчальним закладом, квитанції про сплату за навчання, паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та завітати до Центру обслуговування платників Вознесенської ОДПІ за адресою: місто Вознесенськ, провулок Братів Іпатових,6.

Залишається одне – очікувати на кошти.

Нагадуємо, що подати документи на отримання знижки за навчання у минулому 2013 році ви можете до кінця 2014 року!

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons