Консультує податкова

Антикорупційний сервіс «Пульс» – важливо заявити, щоб бути почутим

У Вознесенській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із завідуючим юридичного сектору Вознесенської ОДПІ Ігорем Шевчуком на тему: «Антикорупційний сервіс «Пульс» .

Під час прямого спілкування Ігор Михайлович проінформував щодо функціонування сервісу «Пульс» та надав кваліфіковані та вичерпні відповіді на питання. Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші з них:

Яка головна мета створення сервісу «Пульс»?

Відповідь: Це антикорупційний сервіс для платників податків, який запроваджений з метою створення сприятливих умов для провадження ними підприємницької діяльності.

Телефонна лінія «Пульс» створена для забезпечення оперативного реагування на інформацію від громадян та суб’єктів господарювання про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС.

Посадові особи підприємств, а також пересічні громадяни можуть зателефонувати на «гарячу лінію» за номером (044) 284-00-07 і висловити свої пропозиції та побажання щодо проблемних питань роботи податківців.

Прошу сказати, в якому режимі працює сервіс «Пульс»?

Відповідь: На сьогоднішній день «Пульс» працює в режимі швидкої допомоги платникам, адже це гарантований двосторонній зв’язок.

Звернення платників приймаються  цілодобово. При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в  режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.

З якими питаннями можна звертатися на гарячу лінію «Пульс»?

Відповідь: Абонент має змогу звертатись на сервіс «Пульс» з питань  щодо:

–  протиправних дій працівників у ході проведення перевірки суб`єкта господарювання;

–  недоліків у роботі органів ДФС, а саме: некоректне спілкування працівників з клієнтами щодо отримання довідок, щодо роботи Центрів обслуговування платників, щодо режиму і порядку роботи податкової інспекції тощо;

–  проблем при реєстрації чи поновлення платником ПДВ;

– проблем при поданні звітності;

– корупційних дій;

– інших неправомірних дій або бездіяльності працівників ДФС.

Чи можна звертатись  на сервіс «Пульс» не називаючи свого прізвища, ім’я по батькові, а також не повідомляючи місце проживання?

Відповідь:  При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я , по батькові, місце проживання та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, прізвище, імя, по батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Проведення “гарячих ліній”, як одна з форм роботи зі зверненнями громадян, надає можливість одержати відповіді на свої запитання в телефонному режимі, сприяє обізнаності у питаннях законодавства, зокрема антикорупційного, про державну службу.

Шевчук І.М. нагадав, що телефонний сервіс „Пульс»  швидко реагує на критику від платників податків та громадян щодо неправомірних дій або бездіяльності податківців та закликав всіх хто знає про які-небудь  випадки порушення прав платників податків, де вбачаються ознаки вчинення службових злочинів,  або прояви громадян, які видають себе за працівників податкової та інші правопорушення – повідомляти Центру обслуговуванню платників за адресою: м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових, 6, або телефоном 4-55-69.

Платникам податків Вознесенщини – про електронне адміністрування ПДВ

Днями у Вознесенській ОДПІ відбувся семінар за участю керівника інспекції Наталії Манжелей (на знімку), на якому було розглянуто особливості порядку електронного адміністрування податку на додану вартість.

Начальник управління оподаткування юридичних осіб Алла Богровенко розповіла присутнім, що 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацювала на постійній основі. Тепер для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі платник податку повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН «вхідними» податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів та (за недостатності таких сум) коштами на його рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ.

Фахівець звернула увагу на те, що реєстрація податкових накладних в ЄРПН можлива лише за наявності на електронному рахунку платника так званого «ресурсу». Цей «ресурс» може бути збільшений на суму середньомісячного розміру податку на додану вартість, яку платник задекларував та сплатив до бюджету за останні 12 звітних місяців або за 4 квартали. Така сума підлягає щоквартальному перерахунку в автоматичному режимі. На збільшення «реєстраційної» суми також вплине наявність на інтегрованих картках платника помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ. Ця «переплата» автоматично зарахується на електронний рахунок суб’єкта господарювання.

Також були розглянуті питання щодо заповнення платниками податків реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів у системі електронного адміністрування ПДВ, порядок отримання інформації із Системи електронного адміністрування ПДВ, цільового використання коштів із спеціального рахунку з ПДВ та відповідальність у разі порушення термінів реєстрації податкових накладних.

Чимало запитань виникло у присутніх стосовно нової системи штрафів у випадку несвоєчасної реєстрації в ЄРПН податкових накладних.  На усі запитання  фахівці надали повні та компетентні відповіді.

Що саме змінює новий Закон в системі СЕА

Бізнес та влада знайшли компромісне рішення. Важливим результатом обговорень стало те, що спільно був розроблений законопроект спрямований на вдосконалення роботи системи електронного адміністрування ПДВ. Він був прийнятий ВРУ, а 28 липня підписаний Президентом України (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» №643-VIII).

Як Закон вдосконалює СЕА. Що змінюється та які переваги матимуть платники податків.

Найголовніше, на чому наполягали підприємці – це виправлення помилок під час роботи системи в тестовому режимі.

Також для бізнесу Закон містить низку позитивних змін стосовно складання податкових накладних та веденні обліку ПДВ, зокрема, з 1 серпня вступають в дію нові правила.

По-перше, сільськогосподарським товаровиробникам, які застосовують спецрежим ПДВ, Держказначейством починаючи з 01.08.2015 року автоматично відкриються додаткові електронні рахунки для зарахування сум ПДВ від сільськогосподарської діяльності. Кошти з таких рахунків Казначейством автоматично (в день їх зарахування на електронний рахунок с/г підприємством) перераховуються на спеціальні рахунки с/г товаровиробників. На сьогоднішній день кошти на спеціальний рахунок с/г товаровиробників перераховуються з електронних рахунків лише після подання декларації.

По-друге, постачальникам комунальних послуг населенню, на електронні рахунки в Держказначействі будуть зараховуватись суми субвенцій з бюджету, які збільшуватимуть реєстраційну суму для реєстрації в ЄРПН податкових накладних.

Також заборонено накладення арешту на кошти, які знаходяться на електронних рахунках платників, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» та доручено зняти раніше накладені арешти. Це дозволить Казначейству списати розблоковані кошти в бюджет для погашення зобов’язань платників з ПДВ.

З метою виправлення помилок Законом передбачено на початок третього робочого день після набрання чинності «обнуління» формули (всіх її складових), яка визначає реєстраційну суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Після такого «обнуління» у формулу ДФС України автоматично будуть включені:

– середньомісячні (1/12) суми ПДВ, задекларовані платником до сплати в бюджет та погашені або розстрочені за останні 12 місяців/ 4 квартали (т.з. «овердрафт»);

– суми переплат станом на 01.07.2015;

– суми залишку коштів на електронному рахунку платника станом на дату набрання чинності законом;

– суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015, задекларовані платниками у рядках 24 та 31 декларації з ПДВ за червень/ІІ квартал 2015 року;

– суми ПДВ, що містяться в податкових накладних/розрахунках коригування, складених починаючи з 01.07.2015;

– суми ПДВ по імпортованих товарах з митних декларацій,  аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених з 01.07.2015.

Таке «перезавантаження» дозволить прибрати фіктивні суми ПДВ, «затягнуті» в систему електронного адміністрування ПДВ недобросовісними платниками в тестовий період та виправити помилки інших платників.

Наступне, для спрощення порядку обліку ПДВ:

– покупцям надано право відображати податковий кредит на підставі копій податкових накладних, отриманих з ЄРПН. Тобто, їм вже не потрібно отримувати такі податкові накладні у постачальників. Такий сервіс ДФС вирішує проблему, коли програмне забезпечення покупця та продавця не налаштоване для електронного обміну накладними;

– платникам податку, які постачають товари/послуги безперервно або ритмічно матимуть право складати 1 раз на місяць 1 зведену податкову накладну кожному покупцю – платнику ПДВ. Наприклад, постачання тепла газу, електроенергії, послуг зв’язку тощо. Такі накладні складаються в останній день місяця і містять обсяг всіх операцій проведених за місяць. Це суттєво зменшить кількість податкових накладних, оскільки раніше податкові накладні потрібно було складати на кожну операцію.

– платники податку зможуть включати до податкового кредиту податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, протягом 365 календарних днів з дати їх складання. Раніше – лише в періоді їх складання чи в періоді їх реєстрації в ЄРПН з порушенням термінів;

– спрощується форма податкової накладної, оскільки скасовуються  неактуальні реквізити (місцезнаходження покупця/продавця, вид цивільно-правового договору), в яких платники найчастіше припускали помилки.

– збільшено термін реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених з 1-го липня по 30 вересня 2015 року до 31-го календарного дня. Раніше термін реєстрації був 15-ть календарних днів з дати складання накладних.

Найголовніше – не застосовуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН (10%, 20%, 30%, 40%), складених до 1 жовтня 2015 року.

Окрім того платники податку зможуть отримувати від ДФС витяги про рух коштів на їхніх електронних рахунках та сумах ПДВ, перерахованих в бюджет. Такі витяги будуть підставою для відображення сум ПДВ в бухгалтерському обліку.

За матеріалами сайту Державної фіскальної служби України

 Приватний нотаріус зобов‘язаний подавати до податкової інспекції форму № 1ДФ

Відповідно до Податкового кодексу, при вчиненні нотаріальних дій, а саме:

– посвідченні договорів продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами) цього договору;

– видачі свідоцтв про право на спадщину;

– посвідченні договорів дарування.

На приватних нотаріусів покладено обов’язок щокварталу подавати, до контролюючого органу за місцем розташування свого робочого місця, інформацію про посвідчені договори та видані свідоцтва (включаючи інформацію про вартість такого майна та суму сплаченого податку) у порядку, встановленому Кодексом для податкового розрахунку.

Кодексом також встановлено, що податкова декларація, розрахунок (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Отже, при вчиненні вищезазначених нотаріальних дій, приватний нотаріус зобов’язаний надавати інформацію контролюючим органам шляхом заповнення граф 1, 2, 3а, 4 та 5 Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ).

У зазначених графах відображається: порядковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в податковому розрахунку, сума нарахованого доходу, сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб (у випадках передбачених Кодексом), ознака доходу згідно з довідником ознак доходів.

ДФСУ наказом від 17.07.2015 року №507 затвердила Узагальнюючу податкову консультацію щодо порядку подання вказаної інформації.Таким чином, при нотаріальному посвідченні договорів продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами) цього договору, видачі свідоцтв про право на спадщину та/або нотаріальному посвідченні договорів дарування приватний нотаріус повинен щокварталу подавати до контролюючого органу Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), у строки встановлені для податкового кварталу.

 Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons