Консультує Вознесенська ОДПІ

Про електронне адміністрування ПДВ

Нещодавно з начальником управління оподаткування юридичних осіб Вознесенської ОДПІ Аллою Богровенко відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо електронного адміністрування ПДВ. Пропонуємо найбільш актуальні питання- відповіді.

Чи потрібно платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування додатково відкривати рахунки для для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки?

“Платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, додатково відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів”.

Який порядок перерахування коштів на спецрахунок сільськогосподарськими підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування на підставі поданої податкової декларації?

Сільськогосподарські підприємства зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку, відкриті для перерахування коштів на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Кошти, зараховані на такі рахунки в системі електронного адміністрування податку, автоматично протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі рахунки, перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Сільськогосподарські підприємства – суб’єкти спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, повинні забезпечити перерахування на їх рахунок у системі електронного адміністрування податку, відкритий для перерахування коштів на спеціальні рахунки, коштів у розмірі, достатньому для перерахування на спеціальний рахунок на підставі поданої податкової декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування протягом звітного (податкового) періоду.

Проведення сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування розрахунків з бюджетом за іншими операціями, здійсненими протягом звітного (податкового) періоду не в межах спеціального режиму оподаткування, здійснюється у порядку, передбаченому статтею 200 ПКУ”.

Окрім того, нагадуємо, що у ДФС функціонує Загальнодоступний ресурс. У розділах ЗІРу «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» розміщена необхідна інформація щодо електронного адміністрування ПДВ. Телефони «гарячої» лінії Інформаційно-довідкового департаменту: 0 800 501 007.

Для отримання детальних консультацій щодо податку на додану вартість також можна звернутись у Центр обслуговування платників за адресою: місто Вознесенськ, провулок Братів Іпатових,6 або за телефонами: 4-32-16.

Терміни реєстрації податкових накладних

Загальний термін реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування залишається стабільним: 15 к.дн. після дати складання (п. 201.10 ПКУ). Однак податкових накладних, складених протягом липня-вересня, встановлено особливі строки реєстрації в Єдиному реєстрі, а саме:

Податкові накладні, складені із 1 по 15 день (включно) місяця граничний термін реєстрації Єдиному реєстрі податкових накладних  –  до останнього дня (включно) місяця, у якому її складено.

Податкові накладні, складені із 16 по останній день (включно) місяця граничний термін реєстрації Єдиному реєстрі податкових накладних  –  до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, у якому її складено.

Відзначимо: у разі своєчасної реєстрації в межах тимчасових строків покупець відобразить податковий кредит у періоді складання податкової накладної.

Звертаємо увагу: в особливих положеннях не згадали про реєстрацію розрахунків коригування. Тому, для розрахунків, складених у період із 01.07.15р. по 30.09.15р., слід застосовувати загальний термін реєстрації – 15 к.дн. після дати складання. Імовірно, це інколи обмежуватиме термін реєстрації податкових накладних, датованих липнем-вереснем. Адже зареєструвати розрахунок коригування неможливо, якщо в єдиному реєстрі ще немає відомостей про саму податкову накладну.

Телефон для довідок: 4-32-16.

Вознесенська ОДПІ

Show Buttons
Hide Buttons