Кожна краплина має значення

Саме таку назву має проект ПРООН (Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй)  та компанії “Кока-Кола” за підтримки ТМ “BonAgua”, який реалізується “Муніципальною програмою врядування та сталого розвитку”. В рамках цього проекту був оголошений конкурс на проведення інформаційних кампаній в містах-партнерах.

Проект інформаційної кампанії від дитячо-юнацької громадської організації “Козацька морська школа “Сокіл”, яка представляла місто Вознесенськ, був відібраний для реалізації. Інформаційна кампанія, яку проводить ДЮ КМШ “Сокіл”, покликана привернути увагу громади нашого міста до проблеми обмеженості природних водних ресурсів. Метою інформаційної кампанії є підвищення рівня розуміння населенням міста, що запаси ресурсів чистої води обмежені. Завданням інформаційної кампанії є сприяння вихованню почуття особистої відповідальності за збереження та дбайливе ставлення до водних ресурсів через залучення органів влади та організацій громад до розв’язання цих проблем.
Реалізовується проект інформаційної кампанії в нашому місті не випадково, адже Вознесенськ розташований на головній водній артерії Миколаївської області – річці Південний  Буг та найбільшій за довжиною його притоці  Мертвовод. Води Південного Бугу використовуються для зрошення та водопостачання. В річці водиться лящ, судак, щука. Акліматизовано риб, які живляться водною рослинністю – білий амур та товстолобик. Влітку на річці купаються та відпочивають діти й дорослі. Тож як треба все це охороняти та зберегти для нащадків.
Волонтери – “соколята” активно включились в реалізацію рекламної кампанії, адже вважають за честь бути причетними до великих справ – збереження водних ресурсів Вознесенщини. Крім того, козачата, базуючись на р.Південний Буг, активно взялись за реалізацію проекту з ентузіазмом, властивим молодим.
В рамках інформаційної кампанії заплановано різні заходи. Одним з таких є проведення суботників із залученням учнівської молоді загальноосвітніх шкіл міста. Напередодні суботників волонтери ДЮ КМШ “Сокіл” організували “екологічний десант” з вибору місця проведення суботників та визначення обсягів для виконання робіт. На обраних місцях було встановлено міні-білборди з логотипами ПРООН, “BonAgua” та ДЮ КМШ “Сокіл” з назвою проекту та із закликами про збереження річок для нащадків. Для учасників суботників, які виявили бажання стати волонтерами, виготовили футболки з вищезазначеними логотипами. Іншим учасникам суботників вручили нагороди – нагрудні значки з логотипом “Кожна краплина має значення”.
Під час проведення заходу, який відбувся одночасно на р.Південний Буг (район колишнього міського пляжу) та р. Мертвовод (початок вул. Леніна, біля харчосмакової фабрики), відзначились учні старших класів загальноосвітніх шкіл №4 і №5 (Південний Буг) та №2 і №10 (Мертвовод). Учасники акції повністю виконали запланований обсяг робіт з високою оцінкою. Крім того всі отримали відзнаки, а сам захід нагадував святкове дійство.
В рамках інформаційної кампанії також заплановано проведення конкурсу малюнків юних художників, лекції, тренінги та інше. Але про це ми розповімо в наступних публікаціях.
Звертаємось до всіх жителів міста: уважно ставтеся до збереження водних ресурсів. Не викидайте сміття на береги річок. Шануйте працю дітей та небайдужих дорослих. Збережемо наші річки для нащадків!
Тетяна Куліш,
волонтер проекту, зав. бібліотекою ЗОШ №4.

Добавить комментарий

Show Buttons
Hide Buttons