Музика дитячих сердець

16 січня вперше у Вознесенську відбувся Різдвяний концерт Міжнародного музичного табору “Music CampInternational” під керівництвом диригента із США – Констанції Фортунато. Міжнародний музичний табір – унікальний музично-освітній проект для дітей, що діє в Україні вже 10 років. В рамках проекту проведено більше 30 подібних таборів в містах Київ, Одеса, Черкаси, Запоріжжя, Ялта, Буча, Бровари, Львів, Вишгород, Ірпінь, Стрий та ін. За 10 років до музичних занять в Україні залучено більш 3000 дітей та підлітків. Програми навчань тривають близько 7 днів та закінчуються урочистим концертом на кращих сценах міста у супроводі оркестру.

Концерт у нашому місті показав виступ 150 маленьких вознесенців, вразивши глядачів талантом та майстерністю дітей, які менш ніж за тиждень вивчили складні хорові твори, відомі у всьому світі. До репертуару ввійшли найкращі зразки класичної музики – твори Баха, Гайдна, Моцарта, Сен-Санса та українських класиків. Діти заспівали твори 4 мовами – українською, німецькою, англійською та латиною. Золоті дзвіночки, ксилофон, скрипки, віолончель, гітара радували слух гостей концерту та батьків.

Навчити дітей музичній грамоті за декілька днів американці Констанції Фортунато вдається вже сорок років підряд. Музика – це голос душі, який написаний на життєвому шляху кожної людини. Але у багатьох країнах якісна музична освіта доступна лише музично обдарованим дітям. Діти-сироти та діти, які не мають фінансових можливостей здобувати музичну освіту, а також ті, хто не були відібрані як «музично талановиті діти», не мають можливості розвивати свої музичні здібності, тим самим відкривати добрі сторони своєї душі, здобувати гідність та надію.

Завдяки цій унікальній програмі у Вознесенську наша громада змогла вкотре об’єднатися, зігрітись родинним теплом та гордістю за наших дітей, які цікаво та з користю провели зимові канікули, доторкнувшись до чарівного світу музики. Батьки з вдячністю та захватом діляться враженнями від концерту : «Неймовірним є сам факт, що за такий короткий термін наші діти оволоділи справжньою концертною програмою. Також чудовим був сам час, проведений на заняттях в таборі. Це, напевно, один з найкращих варіантів проведення різдвяних канікул – часу великих свят, коли потрібно не просто відпочивати і байдикувати, а долучитися до доброго та прекрасного, збагатитися духовно, наприклад через світ музики. Ми надзвичайно вдячні пані Констанції за надану можливість в такий короткий час навчитись грати на декількох музичних інструментах – так мій син в перше в житі зіграв на гітарі, золотих дзвіночках та скрипці, цікаво провів час, знайшов нових друзів та отримав  безціні знання в сфері музики та хорового співу. Завдяки такій унікальній можливості ми вже замислились над необхідністю розширити свої знання та відвідувати дитячу музичну школу. Від імені всіх дітей та батьків, дякуємо за таку чудову можливість…»

Співорганізаторами музичного табору у м. Вознесенську виступили: МБО «Фонд громади Вознесенська» (координатори табору Бальцер Вікторія та Синявська Яна), Вознесенська міська рада, міський голова Луков В.Д., заступник міського голови Сербенюк Н.М., депутат обласної ради Доценко Л.О., трудовий колектив школи –інтернат  «Обдарованість», ЦДЮТ, управління освіти, відділу культури та КЗ «Міський будинок культури». Окрема подяка меценатам та спонсорам заходу: готель «Центральний»  Лущенко О.В., приватні підприємці: Волянюк С.І., Огінська, Говорун В.О.,  ПП «ПІК» Купрієвич І.В., Григоращенко М.О., Глебова К., Ельдаров А.Х., власники магазинів «Любимий» , «Копілка», «Ярославна»,  «В-центр», «Конфетка».

Show Buttons
Hide Buttons